Space Mama

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Space Mama
Space Mama Space Mama
Kraina pochodzenia Picture City
Płeć Kobieta
Kolor oczu Czarne
Rasa Ludzie
Charakter zły
Umiejętności, broń Latające noże, pralka, lasery, szybkowary
Energia 12 HP

Space Mama – czwarty boss z gry Rayman w Picture City. Jest to jedyny boss z którym walczymy 2 razy.

Pierwszy pojedynek

Do pierwszego spotkania z nią dochodzi na końcu poziomu Eraser Plains na scenie teatralnej z nadmorskim tłem, gdzie walczy z Raymanem w ubraniu wikinga. Po pokonaniu pierścieniowego oraz bombowego pirata zostaje wystrzelona z armaty statku i przystępuje do walki. Jej głównym atakiem jest rzucanie noży w kierunku bohatera ze swojego wałka do ciasta. Noże wbijają się w podłogę co umożliwia Raymanowi odbicie się od nich i zaatakowanie Space Mamy w twarz, nim zaczną się ponownie poruszać i wydostaną się ze sceny lub zaczną wirować w powietrzu i spadać w kierunku bohatera.

Ostatnia walka

Do ostatniej konfrontacji z nią dochodzi na końcu poziomu Space Mama's Crater, gdzie także walczymy na scenie lecz na tle z tematyką kosmiczną, w której specjalizuje się Space Mama. Na scenę wydostaje się z pralki, która zadaje Raymanowi obrażenia przy kontakcie z nią.

Jej pierwszym atakiem są pociski laserowe wystrzeliwane z jej wałka na ciasto, których musi unikać Rayman oraz atakować ją w twarz po czym odleci i będzie próbowała wylądować na bohaterze, a potem strzelać większą ilością laserów. Po zadaniu jej odpowiedniej ilości obrażeń Space Mama zacznie wirować na scenie i zrzucać na nią szybkowary. Po pewnym czasie wybuchają i rozdzielają się na 2 części, które wystrzeliwują w dwóch przeciwnych kierunkach. Rayman musi znaleźć wolną przestrzeń między nimi by ich uniknąć po czym Space Mama schowa się za pralką i zacznie ostrzeliwać bohatera z wałka na ciasto, laserami. Bohater musi uderzać w pralkę, aż uruchomi się czerwona dioda i pralka zacznie podskakiwać w kierunku bohatera i opuści scenę. W ostatniej sekcji walki będzie przemiennie atakować laserami oraz zrzucać szybkowary na scenę dopóki bohater jej nie pokona. W wersji na PC gdy zostaje pokonana zaczyna tańczyć.

Zakończenie

VAC-2.png

Po pokonaniu Mr Darks i przywróceniu spokoju w Dolinie wyjeżdża na wakacje jak większość bossów z gry. Podczas napisów końcowych pojawia się zdjęcie zszokowanej Space Mamy na plaży ściskającej ręcznik wokół siebie, prawdopodobnie fotograf próbował zrobić jej zdjęcie gdy się opalała. Z niektórych wydań gry obrazek został usunięty, gdyż mógł zostać uznany za niewłaściwy w przypadku gry dla dzieci.