Zatoka Wielorybów

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zatoka Wielorybów
Zatoka Wielorybów
Typ Wodny
Liczba klatek 4
Liczba poziomów 3
Liczba Żółtych Lumów 50 - PC, PS2, Dreamcast

35 - PSX

Liczba Przyjaznych Duszków 3
Poprzedni Sklepienie - PS2, PC, Dreamcast

Bagno - PSX

Następny Świątynia Kamieni i Ognia - PS2, PC, Dreamcast

Cierniowe Wzgórza - PSX

Zatoka Wielorybów (ang. Whale Bay) - dziesiąty poziom w Rayman 2. Poziom przechodzimy głównie pod wodą. Tutaj po raz pierwszy występuję Beczkopirat oraz z Robo Piratem Wiertnikiem.

Przebieg gry

Rayman idzie korytarzem do kolejnego pomieszczenia. Wchodzi do "akwarium" i nurkuje. Wypływa na powierzchnie w zupełnie innym miejscu. Aktywuje przycisk, znajdujący się obok. Następnie niszczy Beczkopirata i idzie dalej. Przechodzi przez zawieszone między ścianami górskimi siatki. Następnie na plaży niszczy Robo-Pirata. Przechodząc przez tor beczek, Rayman dochodzi do wartowni Robo-Piratów. Tam niszczy strażnika, wysadza drzwi i uwalnia więźnia w klatce. Następnie wskakuje na drzewo, łapie się fioletowego Lumsa i przechodzi dalej. Rayman dochodzi do plaży. Tam spotyka Murfy'ego, który informuje go o tym, że Carmen została schwytana. Bohater Rozdroża ratuje ją i innych uwięzionych pod wodą jeńców. Następnie, podążając za Carmen, dochodzi do końca poziomu.

Wersja PlayStation 1

Ta wersja różni się od originału, Zatoka Wielorybów w tej wersji następuje po Bagnie a nie po Sklepieniu. W tej wersji poziom jest trudniejszy niż w innych wersjach, walczymy tutaj z zamaskowanym Robo-Piratem Beczką, który w tej wersji jest w etapie w którym w originale walczymy z Fioletowym Pomocnikiem 800. I jest tutaj więcej wrogów.

W momencie gdy walczymy z Fioletowym Pomocnikiem 800 to zamiast beczek musimy użyć jego strzału, aby rozwalić stempel na drzwiach.

Carmen zamiast zaprowadzać nas do końca poziomu zaprowadza nas do drzwi Świątyni Wody i Lodu, za którymi walczymy z Axelem i zdobywamy pierwszą Maske Polokusa.

Wersja PlayStation 2

W tej wersji Zatoka Wielorybów następuje po Sklepieniu, bo jeżeli nie uwolnimy Globoxa z Sklepienia, Dziecko Globoxa nie otworzy nam wejścia do poziomu. W tej wersji poziom wygląda tak samo jak w originale z tą róznicą że, w 1 fazie nie walczymy z Fioletowym ale z dwoma Czerwonymi Pomocnikami 800, w 2 fazie gdzie Ratujemy Carmen występują dwie Małże mające w sobie Lumy, a wejścia do 2 fazy pilnuje Żółty a nie Fioletowy Pomocnik 800.

Wersja Dreamcast

Poziom ten jest taki sam jak w originale tylko że w 2 fazie znajduje się Kryształowy Glob.