Czarodziejska Polana

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czarodziejska Polana
Czarodziejska Polana
Typ Leśny
Liczba klatek 7 - PC, Dreamcast
6 - PSX
Liczba poziomów 5
>3 - PS1
Świat Równina Minizaurów
Liczba Żółtych Lumów 80 - PS2
60 - PS1
50 - PC, Dreamcast
Liczba Przyjaznych Duszków 10
Poprzedni Świetliste Lasy
Następny Moczary Przebudzenia - PC, PSX, Dreamcast
Bagno - PS2

Czarodziejska Polana to miejsce z gry Rayman 2: The Great Escape. Jest to drugi poziom w każdej wersji gry, poza tej na Gameboy'a Color, w której to jest to pierwsza lokacja.

Wersja PlayStation 1

Ten poziom wygląda i działa zupełnie inaczej, w miejscu gdzie jest maszyna wyrzuczająca olej do wody nie trzeba wejść na góre i pójśc do następnej fazy, jednak należy dostać się do przełącznika który wyłączy maszyne a woda się oczyści, wtedy Rayman będzie mógł zanurkować aby dostać się do miejsca z wielkim drzewem. Tam jednak zamiast Gąsienicy mamy do pokonania 3 Antitoony. W twierdzy Piratów, kiedy chodzimy po pajęczynach i spadają na nas beczki zbieramy Żółte zamiast Czerwonych Lumów. Różnicą jest też pominięcie sektetnego przejścia z Jaskiń Echa, warto jednak zwrócić uwagę na to że widać bazę Robo-Piratów (chociaż bez klatki) oraz na to że jest tam tama i krzaki rozpoczynające przejście.  Reszta poziomu jest taka sama tylko że walczymy w niej również z Antitoonami i z Czerwonym zamiast Fioletowego Pomocnika 800. W następnej fazie różnicą jest to że lasery są czerwone a nie niebieskie, reszta poziomu z uwalnieniem Ly jest taka sama, jednak faza z strumieniami powietrza została pominiętą, i zastąpiona końcem poziomu.

Wersja PlayStation 2

Wersja ta ma dodanych bardzo dużo klatek, Żółtych Lumsów i Pomocników 800. Zostały dodane np: Kwiat na którym trzba użyć Tańca Deszczu, żeby dostać się do ukrytej części Czarodziejskiej Polany, a także Żółty Grzyb na którym również trzeba użyć Tańca Deszczu i zjeść go, aby zmniejszyć się i zdobyć pozostałe Żółte Lumsy i klatki.

Wersja Dreamcast

Ten poziom jest prawie taki sam jak originał ale dodane są nowe części krajobrazu np:

Ciekawostki