Wielki klaun

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielki klaun
Wielki klaun
Kraina pochodzenia Candy Château
Płeć Nieznana
Kolor oczu Czarne
Rasa Człowiek
Charakter Zły (dawniej)
Umiejętności, broń Pięści
Obecny status Żyje
Energia 8 HP

Wielkie Klauny, znane również jako uderzający klauni i po prostu jako klauni - odpornymi przeciwnicy, którzy pojawiają się w oryginalnej grze, Rayman Junior, Rayman Designer i Rayman Activity Centre. Mieszkają w Candy Château.

Idą swobodnie na warcie, odwracając się, kiedy napotykają przeszkodę. Gdy Rayman jest w zasięgu wzroku, zaczynają uderzać o ziemię swoimi pięściami, a wibracje tymczasowo ogłuszają Raymana, jeśli ma kontakt z platformą.

Rayman Activity Center

Klauny biorą udział w surfingu. Wiele postaci, w tym dawni wrogowie, wzięło wakacje po stresujących wydarzeniach oryginalnej gry.
Grafika promocyjna aktywności Clown in Love

Osobny artykuł: Clown in Love

Rayman Activity Centre zawiera aktywność zatytułowaną "Clown in Love". W tej mini-grze gracz steruje klaunem zakochanym w dziewczynie, która ma piękne, niebieskie oczy. Gracz musi użyć łuku i strzał, aby rozbić balony i wypisywać słowa. Po ukończeniu poziomu klaun śpiewa i gra miłosne pieśni na swojej gitarze. Dziewczyna nigdy się nie pojawia, a jej tożsamość pozostaje nieznana. Jako, iż akcja gry dzieje się po wydarzeniach oryginalnej gry, klauni są przyjaznymi postaciami.