Abradak

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedyny Mroklum, który potrafi znikać, choć nie jest politykiem ani nie kradnie pieniędzy z królewskiego skarbca.
—informacja z gry, Rayman 3


Abradak
Rayman 3 Hoodoo.png
Kraina pochodzenia Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów, Wieża Leptysa
Płeć nieznane
Kolor oczu czarne
Rasa Mroklumy
Charakter zły
Umiejętności, broń magia
Obecny status pokonani
Energia 4 HP

Abradak (Hoodoo, Kagousorcerer) to rodzaj Mrokluma, który jest czarodziejem. Abradak jest elitarnym żołnierzem, który nie posługuje się bronią palną, lecz używa swojej magii, żeby tworzyć pole ochronne dla swoich kompanów. Wyglądem przypomina wysokiego chudzielca ubranego w wielką maskę. Od szyi w dół jest obciosany kimonem, na którym widnieją znaki Słońca i Księżyca.

Jest on Mroklumem wyłącznie defensywnym - gdy Rayman zaatakuje któregoś z Mroklumów, nagle pojawia się Abradak, który, wypowiadając zaklęcie, wytwarza pole ochronne, które otacza atakowanego Mrokluma. Aby go zabić, specjalnie nie potrzeba żadnej puszki, ale wpierw trzeba uderzyć Mrokluma, który ma być chroniony - wtedy z ziemi wyskoczy mag. Abradak padnie po czterech ciosach z pięści Raymana. Zdarza się, że jeden Abradak może być chroniony przez drugiego, co miało miejsce np. w Kwaterze Mroklumów.

Za kulisami

Abradak jest jednym z pospolitych Mroklumów. Ma jedną przydzieloną charakterystyczną cechę: tworzy on pole siłowe dla swoich kompanów. W jednym z wywiadów dotyczących trójki, Abradak miał jeszcze inne cechy. Oprócz pola ochronnego dla Mroklumów, Hoodoo miał również wypuszczać kule ogniste oraz wyłapywać pięść Raymana i sparując jej ofensywę.

Na jednym z archiwalnych wywiadów oficjalnej strony z serii Rayman, deweloper Yann Masson wypowiedział się o początkowych procesach tworzenia Abradaka:

Posiadając postać, która atakuje gracza, neutralizuje go oraz w tym samym czasie ochrania innych przeciwników, było to raczej niejasne. Postanowiliśmy zrobić Abradaka jedynie defensywną postacią, która ma tylko tą pierwszą funkcję [tj. tworzenie pola siłowego dla Mroklumów]
—Yann Masson

Ciekawostki

  • Muzyka, która się pojawiła podczas walki Raymana z Abradakiem wykorzystana została w napisach końcowych gry.
  • Jego odgłos po pokonaniu go przypomina śmiech.
Wcześniejszy wygląd Abradaka
Wszelkie pomysły dotyczące Abradaka