Puszki

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Laserowy detergent, który zmienia łachy w niczego sobie bojowy sprzęcik!
—Murfy czyta napis na puszkach, Rayman 3: Hoodlum Havoc

Puszki są wynalazkami Mroklumów. Korzysta z nich głównie Rayman. Puszki te są zwykle dostępne po zabiciu jakiegoś Mrokluma lub po uwolnieniu jakiegoś Tinsa z klatki. Murfy odradzał korzystania z nich, jednak mają niezwykłe zdolności do n.p. formowania przejść itd.

  • Wir - (Zielona, Czerwona) Kiedy Rayman używa tej zdolności może ciskać mini tornadami. Detergent ten pozwala obniżać grzyby, oraz zmniejszać Mroklumy.
  • Mocna, Żelazna Pięść - (Czerwona, Niebieska) 2 puszka którą poznajemy i 1 puszka w Lesie Czystych Liści. Służy do niszczenia drzwi, wrogów (głównie Drażniaków).
  • Szczękostrzał - (Niebieska, Zielona) Najdłużej działająca puszka w grze, która pozwala chwytać się latających poręczy i razić prądem wrogów.
  • Rakieta Szokowa - (Pomarańczowa, Niebieska) Jest to puszka, która powoduje że dłoń Raymana zmienia się w rakietę, po czym uzbrojenie jej i wystrzelenie i możemy nią kierować! Najczęściej służy do wyrolowania Knaarenów, uderzając w gong. Czasami również możemy nią uwolnić klatki.
  • Turbokopter - (Żółta, Fioletowa) Najkrócej działająca puszka-działa zaledwie kilka sekund. Pozwala Nam dolecieć do trudno dostępnych miejsc.
  • Spacer po lawie - (Czerwona) Nowsza wersja Laserowego Detergentu. Umożliwia Raymanowi chodzenie po lawie.

Ciekawostki

Puszki miały występować w Rayman 4, jednak zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz całkowitej przebudowy systemu Rayman 4 na Rayman: Szalone Kórliki.

Galeria

Moce Puszek w Rayman 4.

Wszystkie Puszki z gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.