Eig

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eig
Marshes of Awakening.jpg
Kraina pochodzenia Moczary Przebudzenia
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Czarne
Rasa Fauna
Charakter Neutralny
Umiejętności, broń Brak
Obecny status Żyje
Energia Nieznana

Eig – tajemniczy zielony stwór żyjący na Rozdrożu Marzeń. Według Wiedzy Świata po stworzeniu Murfy'ego Polokus postanowił stworzyć przerażającego Eiga. Potwór spędzał czas, upijając się dziwnym wywarem fermentującym w głębi Moczarów Przebudzenia. Eig był samotny, dopóki nie przypłynęli Sssssam i Rayman.

Z głowy Eiga wystają dwa długie wyrostki ze świecącymi końcówkami. Eig prawdopodobnie używa ich tak jak żabnica do zwabiania ofiar. Gdy Eig jest zanurzony pod wodą, wciąż widać jego świecące wyrostki.

Eig pojawił się na kilku grafikach koncepcyjnych do Raymana 2, jednak nie wystąpił ani w wersji na Nintendo 64, ani w wersji na komputery osobiste. Pojawiają się jednak wzmianki o nim w kodzie gry, więc prawdopodobnie został wycięty z powodu zbyt małej ilości czasu na produkcję. Przywrócono go w wersji na Dreamcasta i odnowionej wersji gry na PlayStation 2, Rayman Revolution. W plikach gry można znaleźć model Eiga bez płetw z fioletową skórą.

Rayman 2: The Great Escape na Dreamcasta

W Rayman 2: The Great Escape na Dreamcasta można ujrzeć Eiga przez krótką chwilę w drugiej części Moczarów Przebudzenia. Pojawia się też czasem w bagiennej części Świątyni Skał i Lawy (nie wiadomo jednak, czy z jego pojawianiem się mają coś wspólnego działania gracza). Gdy Rayman przybliży się do wystających z wody świecących wyrostków z pomocą helikoptera i zbierze zielonego luma, Eig wynurzy się z bagna, jakby czekał na swoją ofiarę. Rayman może podejść do niego, idąc po unoszącej się na wodzie kłodzie. Jeśli wskoczy do paszczy Eiga, uniesie się na chwilę w górę, jakby z pomocą prądu powietrznego. Dzięki temu może unosić się w powietrzu przez dłuższą chwilę. Jeśli Rayman będzie dalej szybował w paszczy Eiga z pomocą helikoptera, pojawią się światełka podobne do tych wokół portali. Zdają się one pospieszać Raymana ze wszystkich kierunków. Wtedy Eig zamyka paszczę i zanurza się pod wodę, prawdopodobnie połykając bohatera. Nie wiadomo, czy światełka wokół to błąd czy celowe działanie twórców.

Rayman Revolution

W Rayman Revolution Eig pływa po Moczarach Przebudzenia, wystawiając z wody swoje wyrostki, jakby używał ich do nawigacji, po czym wynurza się z wody, stając na drodze Raymanowi i Sssssamowi. Gdy Rayman go dotknie, puszcza się Sssssama i tonie. Nie wiadomo, czy Eig próbował przeszkodzić bohaterom, czy po prostu ich obserwował.

Rayman Origins

Stwór przypominający Eiga w The Daily Bubble.

Choć sam Eig nie pojawia się w grze, to w The Daily Bubble, internetowym czasopiśmie reklamującym grę, można zobaczyć stwora, który bardzo go przypomina.

Galeria