Grolgoth

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grolgoth
Grolgoth2.png
Krainy występowania Statek Więzienny (w tym Wronie Gniazdo
Typ Robot
Własność Admirał Brzytwobrody (dawniej produkt Generała)
Zastosowanie maszyna do zabijania
Jednym słowem robi wszystko... oprócz gotowania.
—Generał, Rayman 2: The Great Escape

Grolgoth jest maszyną, która została sprzedana Brzytwobredemu przez Generała. Admirał użył go do walki z Raymanem na Wronim Gnieździe. Grolgoth jest maszyną do zgniatania, zabijania czy zrywania uszu. Brzytwobrody kupił go za ogromną ilość złota.

Walka na Wronim Gnieździe

Brzytwobrody po pozbyciu się Majtka wszedł do Grolgotha na Wronim Gnieździe. Tam wziął na cel uwięzionego Globoxa i tuż przed tym, jak wrogi admirał miał wystrzelić w żabę śmiercionośny pocisk, na scenie pojawił się Rayman. Brzytwobrody natychmiast wycelował w Raymana i wystrzelił pocisk. Gdy Rayman zniknął mu z oczu, Brzytwobrody myślał, że pozbył się go raz na zawsze, jednakże ku własnemu zdziwieniu, Rayman i Globox przeżyli.

Rayman stoczył wielką walkę z Brzytwobrodym, który steruje Grolgothem. Brzytwobrody wystrzeliwał w Rayman a swoje bomby, jednakże Rayman użył ich przeciwko robotowi, w wyniku czego Grolgoth padł. Po kilku takich manewrach, zdenerwowany Brzytwobrody skoczył wraz z Grolgothem, by zgnieść Raymana, jednakże nie trafił i zapadła się pod nim podłoga. Rayman wraz z Grolgothem spadali w dół Wroniego Gniazda do morza lawy. Grolgoth chwycił się dwóch filarów, jednakże Rayman dalej spadał. Gdy Rayman był pewien że spadnie do lawy, Ly uratowała go, unosząc jego ciało na filar, gdzie czekał na niego Latający Pocisk. Wróżka powiedziała Raymanowi, że Polokus zniszczył wszystkich Robo-Piratów na lądzie i jedynym celem Raymana jest pokonanie Brzytwobrodego.

Rayman dosiadł Pocisku i zaczął lecieć w stronę Brzytwobrodego, omijając jego pociski, równocześnie zdobywając Złote Pięści, których użył do strzelania w "macki" Grolgotha na których trzymał się filarów chroniąc się od pewnej śmierci w lawie. Powtarzając ten czyn kilka razy, Brzytwobrody wpadł z Glorgothem do morza lawy, aczkolwiek zdążył przygotować w robocie autodestrukcję i odleciał na małym, awaryjnym stateczku. Admirał uciekł, a Glorgoth wybuchł niszcząc cały Statek Więzienny razem z Raymanem. Wbrew pozorom, stworkowi udaje się uciec.

Ostateczny pojedynek.
Szczątki pokonanego Grolgotha.
W Rayman Revolution (wersja japońska).
W Rayman Revolution (wersja japońska).
W Rayman 2 (PSX).
W Rayman 2 (PSX).
W Rayman 2 (PSX).
W Rayman 2 (PSX).
W Rayman 2 (PSX).
Walka z Grolgothem w Rayman 3 na GBA.

W Rayman 3 (GBA).

Szkic Grolgotha.

Pierwsza walka wygląda tak samo jak w Rayman 2 tyle, że jest w 2D. W drugiej walce Grolgoth wysyła rakiety samonaprowadzające i należy je kierować ku bossowi.

Ciekawostka

  • Prawdopodobnie imię Grolgoth wzięło się od Grogha - głównego antagonisty gry Tonic Trouble.
  • W japońskiej edycji Rayman Revolution Grolgoth jest w połowie żółty, a w połowie czarny.
  • Podczas fazy gdzie latamy na pocisku, jest sekretne przejście. Żeby się do niego dostać trzeba podlecieć pociskiem centralnie w dach gdzie są filary. Jak już nam się uda, znajdziemy się w tunelu. Za przedostanie się do końca tunelu dostajemy nieskończoną liczbę amunicji!