Knaareny

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Naplujemy mu w oko!
—o Raymanie, Rayman 3: Hoodlum Havoc


Knaareny
Knaaren.png
Kraina pochodzenia Pustynia Knaarenów, Wieża Leptysa (prawdopodobnie)
Płeć różne
Kolor oczu żółte
Rasa Knaareny
Charakter zły (później dobry w nastawieniu do Raymana)
Umiejętności, broń niezniszczalna skorupa
Obecny status żyją
Energia nieśmiertelni

Knaareny to ogromne krwiożerne potwory. Żyją na Pustyni Knaarenów, gdzie mieszkają w podziemnych tunelach. W minigrze Strażnik ujawniono, że występują one również w Szczycie za Chmurami - oznacza to więc, że stworzenia te są przystosowane do zarówno gorących jak i zimnych warunków.

Ogólnie Knaareny są mięsożernymi potworami. Ich pożywieniem są między innymi Teensieny, co można wywnioskować z malunków na ścianach. Mają długie, cienkie nogi, dobrze zbudowaną klatę piersiową, duże ręce oraz głowę w kształcie trójkąta ukrytą zazwyczaj pod kapturem. Knaareny nie są odporne na dźwięk gongu. Gdy Rayman uderzy w gong, Knareeny szybko do gongu biegną, umożliwiając przejście głównemu bohaterowi. Stwory te też często się kłócą i wydają donośny ryk. Knaareny prawdopodobnie także popadają w wątki miłosne - jeden z Knaarenów bardzo przeżywał dźwięk ukochanej - Sally. Ich ulubioną potrawą są spryciarze - gdyż mają smaczne mózgi.

Wyznanie wiary

Prawdopodobnie od boga Leptysa stwory te chroni święta magia. Knaareny lubią budować, gdyż zbudowali m.in arenę na środku kratera wulkanu, czy też świątynię Leptysa, w której znajduje się gigantyczny posąg przedstawiający ich boga. Knareeny nie dość, że są chronione przez magię swojego boga, mogą też pobierać od nich moc. Umożliwić może to ich król Gumsi, który za pomocą berła Leptysa może wręczyć m.in. przynajmniej cząstkę jego mocy. Później, berło Leptysa zostało ukradzione Gumsiemu przez Andrego, który zawarł koalicję z pokonanym Refluxem. Reflux poprosił o całą moc Leptysa, w wyniku czego stał się demonem. Jednak i z tą mocą został pokonany przez Raymana.

Zwyczaje, rytuały

  • Zwykle lubią spryciarzy z powodu smacznych mózgów.
  • Popadają w miłość.
  • Wyczulone na dźwięk gonga.
  • Lubią kłócić się o ojców (dowód: 1 Knaaren mówi: "Mój tata jest silniejszy od twojego!" drugi: "Nieprawda, właśnie, że mój jest silniejszy! Znajomy mówił, że jakby co, to nawet PSU dałby radę!" trzeci: "Panowie, przestańcie chrzanić o swoich starych!")

Znane Knaareny

Ciekawostki

  • 3 normalnych Knaarenów można zaatakować zieloną puszką z tajnej skrytki.Więcej o tym sekrecie znajdziecie tutaj.
Rayman Legends 150812 007.png
RayWiki, wiki o Raymanie posiada kolekcję cytatów i pamiętnych słów dotyczących postaci imieniem Knaareny.