Leptys

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
O, Leptysie! Panie Wszystkich Knaarenów! Przekaż swemu dzielnemu wojownikowi cząstkę swej straszliwej mocy!
Gumsi, Rayman 3: Hoodlum Havoc


Leptys
Leptys statue.jpg
Miejsce zamieszkania zapewne wykracza poza rzeczywistość
Płeć bezpłciowy, natomiast konsekwentnie stosowana jest forma męska
Kolor oczu nie wiadomo
Kolor włosów nie wiadomo
Wzrost nie wiadomo
Rasa bóstwo
Charakter neutralny
Umiejętności, broń magia (w tym Grymas)
Obecny status nieznany
Aktor podkładający głos brak

Leptys (tytuł: Władca Mroków, Pan Wszystkich Knaarenów) jest bogiem Knaarenów i jedynym znanym przedstawicielem ich religii. Wyglądem przypomina okazałego ptaka o ludzkim torsie. Jego posąg znajduje się na Pustyni Knaarenów, choć Knaareny zbudowały wieżę poświęconą bogu.

Można pobierać jego moc za pomocą Berła Leptysa, które posiada tylko Gumsi, król Knaarenów. Berło zawiera w sobie całą moc boga.

Sprawa z Raymanem

Kiedy Rayman zostanie wyzwany na pojedynek z czempionem GumsiegoRefluxem, Leptys, za wezwaniem Gumsiego wręczy Raymanowi cząstkę swojej mocy – grymas, pozwalający na zmianę Mroklumów w Lumy. Kiedy Andre wydostanie się z brzucha Globoxa, zacznie kusić Refluxa, żeby wykradł Gumsiemu Berło Leptysa, a wtedy obaj rozprawią się z Raymanem.

Reflux zaczął pobierać moc Leptysa na szczycie Wieży Leptysa. Byłemu czempionowi ukazał się cień boga, na niebie ukazały się chmury, zaś na berło padły promienie. Nie wiadomo naprawdę, czy Reflux uzyskał całą moc Leptysa, choć jest to bardzo prawdopodobne. Kiedy Rayman pokonał Refluxa, nie wiadomo, co się stało dalej w tym miejscu.

Ciekawostki

  • Wygląd boga kojarzy się z niektórymi bóstwami egipskimi – zwłaszcza tymi miłującymi państwo i wojnę.
  • Jest możliwe, że ostateczny pojedynek rozgrywa się na miejscu bardzo bliskim bogu. Po przekroczeniu granicy z chmur (tam, gdzie Rayman z Globoxem walczą z uskrzydlonym Refluxem na śmigaczu), widnieje miejsce dziwnie błękitne, z kolcami, widać także gigantyczne oko.
  • Według hotessa, Leptys ma drażliwy charakter i nie lubi, kiedy w jego obecności pije się cokolwiek lub mierzy temperaturę otoczenia. Mimo to w pewnym momencie sama podała statystyki Kwatery Mroklumów, wśród których był również stan temperatury.
Reflux przemieniony przez moc Leptysa