Reflux

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lumedal.png
Brawo ja!
—Rayman, Rayman 3
Ta strona został oznaczony jako artykuł na medal. Gratulujemy!.
Reflux razem z Andre są głównymi czarnymi charakterami w grze. Poczekaj do końca, gdzie wyjaśni się ich iście makiaweliczny spisek.
—informacja dostępna w grze
Wyglądasz na spryciarza, przybyszu. To dobrze. Lubię spryciarzy. Mają smaczne mózgi!
—Reflux do Raymana, przed pierwszym starciem


Reflux
Reflux.jpg
Krainy Pustynia Knaarenów, Wieża Leptysa
Broń moc Leptysa
Status nie żyje

Reflux - Knaaren, jeden z głównych antagonistów gry Rayman 3: Hoodlum Havoc. Większy i silniejszy niż większość swoich pobratymców, najczęściej widziany jest ze swoim tajemniczym berłem w ręku.

Reflux zostaje wygnany z ludu Knaarenów przez Gumsiego.

Na Arenie

Gdy Rayman stał na ziemi, ta się zasypała i zrzuciła Raymana w dół. Wtedy wyskoczyły na niego dwa Knaareny, ale wkroczył Reflux, który wyzwał Raymana na pojedynek na Arenie. Gumsi, który uwięził także Globoxa nie wierzył w Raymana. Reflux cały czas walczył z Raymanem, rzucając na niego czary, jednak Rayman za pomocą metalowej pięści pokonał Knaarena, który padł. Po tym zdarzeniu Knaareni oddali mu cześć, a król Gumsi wręczył mu cząstkę mocy boga Leptysa. Następnie Reflux został upokorzony i wygnany. Osiedlił się na skałach, niedaleko miejsca, gdzie zostali wybici Mroklumy. Potem przyleciał do niego Andre z Mroklumami.

Koalicja z Andre

Andre, po wyjściu z brzucha Globoxa zebrał wszystkie Mroklumy i udał się do jaskiń, gdzie spoczywał Reflux. Tam namówił go na sprzymierzenie. Zaproponował mu kradzież berła króla Gumsiego, a także obiecał mu głowę Raymana na srebrnej tacy. W czasie, kiedy Rayman przebywał Najdłuższy Skrót, Szczyt za Chmurami, Kwaterę Mroklumów i Wieżę Leptysa, Reflux kradł berło i przyzwał Leptysa, który dał mu całą moc. W wyniku tego Reflux został zdeformowany nie do poznania.

Uskrzydlony Reflux przy chmurnej granicy.

Ponowne spotkanie

Rayman spotkał przemienionego Refluxa na szczycie Wieży Leptysa. Ten zaczął ciskać w niego błyskawicami. Rayman z pomocą Szczękostrzału zniszczył tarczę promieniową Refluxa, następnie pokonując go metalową pięścią. Wtedy Reflux odłamał połowę swojego berła, a kawałek z kryształem wbił sobie w plecy, w wyniku czego zniekształcił całą arenę i zwiększył się do rozmiarów kamienicy. Rayman skacząc za pomocą szczękostrzału kilka razy dostał się na plecy Refluxa, i zniszczył jego kryształ. Reflux wtedy, korzystając z jeszcze większej mocy wzniósł się w powietrze i atakował Raymana promieniami. Platformy, po których skakał Rayman lewitowały, ale ten użył turbokoptera i wydostał się na szczyt. Następnie, za pomocą rakiet ostatecznie uderzył Refluxa. Rayman pokazał mu język, co wściekło Refluxa. Refluxowi wyrosły skrzydła, dzięki którym odleciał. Gdy Rayman myślał, że wszystko stracone, nagle przybył Globox ze śmigaczem, który pomógł mu już wcześniej.

Przemiany

Reflux przebył cztery przemiany: Podczas pierwszej przemiany Reflux był tych samych rozmiarów ale lekka mutacja w skórę go trochę zmieniła. Podczas drugiej mutacji Reflux stał się o wiele większy i umięśniony pojawił się również na plecach słaby punkt z którego wypuszczał miny. Podczas trzeciej mutacji Reflux wyglądał tak samo jak w drugiej mutacji ale z tym, że mógł lewitować. Podczas czwartej i ostatniej przemiany Reflux był taki sam jak w drugiej i trzeciej mutacji, ale wyrosły mu skrzydła umożliwiające latanie.

Reflux w swojej ostatecznej formie (bez skrzydeł).

Ostateczny lot

Rayman ostrzeliwał pole energetyczne emitowane z kryształu na plecach Refluxa, a następnie niszczył Mroklumy wychodzące z jego części ciała. Ostatecznie Reflux nie wytrzymał, zamroził się i jego ciało pękło na mnóstwo kawałków. Później Rayman zmienił także Andrego w Czerwonego Lumka.

Klon Refluxa i śmierć

W Rayman: Hoodlums' Revenge, Andre odradza się i tworzy klona Refluxa. Oboje zostaję jednak ponownie pokonani przez Raymana.

Ciekawostki

  • Reflux jest silnie związany ze swoim berłem, zarówno tym należącym do niego jak i skradzionym berłem Leptysa. Gdy podczas walki na arenie Rayman wybija mu je z ręki widać linie energi łaczące go z berłem tak jakby było na stałe z nim połączone. Zniszczenie jego szamańskiego berła pozbawia go sił czyniąc go jedynym "możliwym do pokonania" Knaarenem.
  • Gdy berło Leptysa zostaje zniszczone, Reflux zamarza tworząc lodową figurę przypominającą ptaka - Knaareńskie wyobrażenie Leptysa.
  • Słowo "reflux" oznacza mdłości, niestrawność.

Występy

Reflux RHR.PNG
Picture City.png
RayWiki, wiki o Raymanie posiada kolekcję zdjęć i obrazów dotyczących postaci imieniem Reflux.