Czerwone Lumy

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czerwony Lum w Rayman 3.

Czerwone Lumy – odłamki energii występujące w grach z serii Rayman, w tym w Rayman 2 i Rayman 3. Uzupełniają pasek zdrowia Raymana. Obok żółtych Lumów są najczęściej występującym rodzajem Lumów w serii.

Opis

Czerwone Lumy w grze Rayman 2.

Czerwone Lumy to małe czerwone świecące kulki. W Rayman 2: The Great Escape mają skrzydełka i różnią się od żółtych Lumów jedynie kolorem.

W Rayman 3: Hoodlum Havoc wyglądają jak atomy. Mają kształt kulek okrążanych przez małe kropki i tym samym przypominają wzmocnienie i podwójne wzmocnienie z pierwszej części przygód Raymana. Gdy Rayman czarnemu Lumowi grymas, ten zmienia się jednak w czerwonego Luma ze skrzydłami, znanego z poprzedniej części.

Czerwone Lumy są uosobieniem witalności i początkiem wszelkiego życia na Rozdrożach Marzeń.

Ich charakterystyczną cechą jest to, że po przestraszeniu zmieniają się w czarne Lumy. Skutkiem tego typu przemiany były wydarzenia z gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Rayman 2: The Great Escape

Czerwone Lumy są pełne witalnej energii. Piraci je uwielbiają. Zniszcz ich, a będziesz mógł zachować dla siebie czerwone Lumy, które ukradli.

Czerwone Lumy uzupełniają pasek zdrowia Raymana. Jeśli główny bohater jest ranny, pobliskie Lumy same do niego podlecą. Robo-piraci kochają czerwone Lumy, dlatego porywają każdego, którego znajdą. Prawdopodobnie je jedzą, ponieważ można je często znaleźć wewnątrz ich ciał. W Rayman 2: The Great Escape na PlayStation admirał Brzytwobrody zjada czerwonego Luma zamiast żółtego, gdyż w samej grze zamiast 1000 żółtych Lumów jest jedynie 800.

W każdej wersji gry (prócz tych na PlayStation i Game Boy Color) spotkać można grupy czerwonych Lumów, które trzeba zebrać w ograniczonym czasie. Po zebraniu jednego z nich reszta szybko znika.

Rayman 2 Forever

Czerwone Lumy w Rayman 2 Forever.

W Rayman 2 Forever czerwone Lumy całkowicie odnawiają zdrowie Raymana. W grze występują też super czerwone lumy, które dają mu dodatkowe życie.


Rayman 3: Hoodlum Havoc

W Rayman 3 Rozdroża Marzeń zostają zaatakowane przez armię mroklumów, worków przywdzianych przez czarne Lumy. Każdy z nich – w tym André, ich przywódca – jest zepsutym czerwonym Lumem. Gdy Rayman pokaże któremuś z nich grymas, ci z powrotem zamienią się w czerwone Lumy.

Rayman 3 (Game Boy Advance)

Czerwone Lumy występują też w Rayman 3 na Game Boy Advance.