Czerwone lumy

Z RayWiki, wiki o Raymanie
(Przekierowano z Czerwone Lumy)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czerwony lum w Rayman 3.

Czerwone lumy – odłamki energii występujące w grach z serii Rayman, w tym w Rayman 2 i Rayman 3. Uzupełniają pasek zdrowia Raymana. Obok żółtych lumów są najczęściej występującym rodzajem lumów w serii.

Opis

Czerwone lumy w grze Rayman 2.

Czerwone lumy to małe czerwone świecące kulki. W Rayman 2: The Great Escape mają skrzydełka i różnią się od żółtych lumów jedynie kolorem.

W Rayman 3: Hoodlum Havoc wyglądają jak atomy. Mają kształt kulek okrążanych przez małe kropki i tym samym przypominają wzmocnienie i podwójne wzmocnienie z pierwszej części przygód Raymana. Gdy Rayman czarnemu lumowi grymas, ten zmienia się jednak w czerwonego luma ze skrzydłami, znanego z poprzedniej części.

Czerwone lumy są uosobieniem witalności i początkiem wszelkiego życia na Rozdrożach Marzeń.

Ich charakterystyczną cechą jest to, że po przestraszeniu zmieniają się w czarne lumy. Skutkiem tego typu przemiany były wydarzenia z gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Rayman 2: The Great Escape

Czerwone lumy są pełne witalnej energii. Piraci je uwielbiają. Zniszcz ich, a będziesz mógł zachować dla siebie czerwone lumy, które ukradli.

Czerwone lumy uzupełniają pasek zdrowia Raymana. Jeśli główny bohater jest ranny, pobliskie lumy same do niego podlecą. Robo-piraci kochają czerwone lumy, dlatego porywają każdego, którego znajdą. Prawdopodobnie je jedzą, ponieważ można je często znaleźć wewnątrz ich ciał. W Rayman 2: The Great Escape na PlayStation admirał Brzytwobrody zjada czerwonego luma zamiast żółtego, gdyż w samej grze zamiast 1000 żółtych lumów jest jedynie 800.

W każdej wersji gry (prócz tych na PlayStation i Game Boy Color) spotkać można grupy czerwonych lumów, które trzeba zebrać w ograniczonym czasie. Po zebraniu jednego z nich reszta szybko znika.

Rayman 2 Forever

Czerwone lumy w Rayman 2 Forever.

W Rayman 2 Forever czerwone lumy całkowicie odnawiają zdrowie Raymana. W grze występują też super czerwone lumy, które dają mu dodatkowe życie.


Rayman 3: Hoodlum Havoc

W Rayman 3 Rozdroża Marzeń zostają zaatakowane przez armię mroklumów, worków przywdzianych przez czarne lumy. Każdy z nich – w tym André, ich przywódca – jest zepsutym czerwonym lumem. Gdy Rayman pokaże któremuś z nich grymas, ci z powrotem zamienią się w czerwone lumy.

Rayman 3 (Game Boy Advance)

Czerwone lumy występują też w Rayman 3 na Game Boy Advance.