Rayman 2 Forever

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman 2 Forever
Rayman2 forever gba box front eu.jpg
Wydawca Ubisoft
Producent Ubisoft

Projektant Rob Fortune

Data wydania 2001
Gatunek platformówka 2D
Tryb gry Single player
Platformy GBC
Klasyfikacje wiekowe 3 +
Wersja językowa Angielska

Rayman 2 Forever (lub po prostu Rayman 2 w USA) – wersja gry Rayman 2 wydana tylko na konsole Game Boy Color. Gra ma taką samą fabułę jak Rayman 2: The Great Escape . Zamiast korzystać z systemu haseł, Rayman 2 Forever pozwala graczowi zapisywać grę w trzech plikach. Pomimo nazwy, Rayman 2 Forever nie ma nic wspólnego z Rayman Forever pakietem który został wydany na Windowsa w 1998 roku.

Lumy

W grze występują przedmioty o podobnej budowie co Tingi, jednak według instrukcji gry są to Lumy które Rayman musi zbierać podczas gry. W przeciwieństwie do Tingów nie będą się ponownie pojawiać gdy Rayman je znajdzie, W grze jest 800 Lumów czyli tyle, co w Rayman 2 na PlayStation.

Klatki

Klatki nie są w wysokim priorytecie, tak jak w Rayman na GBC. Często są w łatwych do znalezienia miejscach, a typowy poziom będzie miał tylko jedną klatkę do znalezienia. Z klatek uwalniamy Tinsy.

Time Atack

Ten tryb sprawia że Rayman powraca do poprzednich poziomów, lecz zamiast zbierać Lumy, Rayman ma za zadanie zbierać dzieci Globoxa przed zakończeniem czasu.

Poziomy