Lumy

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lumy
LumsArtwork.jpg
Krainy występowania Rozdroże Marzeń
Typ Lumy
Własność przyroda
Zastosowanie każde Lumy mają inne zastosowanie

Lumy (Lumsy, zdrob. Lumki) to małe kule energii, które żyją na całym Rozdrożu Marzeń. Istnieje wiele odmian i kolorów Lumów, każdy z nich ma swoje działanie i moc. Lumy ogólnie wyglądają jak małe świetliki ze skrzydełkami. Istnieje ich całe mnóstwo.

Fioletowe lumy są warte 2x więcej niż żółte.

Typy Lumsów

R2 Lum.png

Za kulisami

W tematyce świata Raymana, Lumy to skupiska energii. Istnieje ich mnóstwo i każdy ma swój typ. Występują w drugiej i trzeciej części serii gier, a także w Rayman Origins. W Rayman 2 istniało wiele typów, ale w Rayman 3 wprowadzono tylko jeden typ - Czerwony Lum, ze względu na dodanie kosztowności do nowego świata Raymana. W Rayman Origins pojawiły się tylko Żółte i Czerwone Lumy oraz Król Lumów. W Rayman Origins Lumy spały twardym snem. Gdy Rayman lub któryś z jego przyjaciół zebrał Króla Lumów, wsystkie zaczynały się palić, tańczyć oraz były warte podwójną ilość punktów. W tej samej części gry, lumsy były zamknięte w Żalumkach oraz w Piniatach.

Prawdopodobnie, słowo 'Lum' wywodzi się z francuskiego języka, a zarazem od słowa 'lumière'. Z tego bowiem języka, słowo to oznacza 'światło'. Lumy to małe, świecące kule.

Wyścig Lumów

Jest to wyścig nawiązujący do Rayman 3. Początkowo był dostępny na stronie, www.raymanzone.com jednak go usunięto. Mało nawiązywał do lumów.