Elitarny Szeregowiec

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Doskonały snajper. Nikt lepiej od niego nie prezentuje broni.
—Informacja z gry Rayman 3


Elitarny Szeregowiec
Elitarny Szeregowiec
Kraina pochodzenia Rada Rusałek, Las Czystoliść, Bagna Mroku, Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów, Wieża Leptysa, Chcę walnąć Raymana, Komandos, Cyrk Razoffa (jako tarcza), Vertiginous Riddle, Hoodlum Moor, Land of the Livid Dead (Rayman: Hoodlums' Revenge), Menhirs of Power
Rasa Mroklum
Charakter Przeciwnik
Umiejętności, broń Strzał ze strzelby (Rayman 3), potrójny rozszczepiony strzał (Rayman: Hoodlums' Revenge)
Energia 3 PŻ

Elitarny Szeregowiec (ang. Hoodmonger Privates, First Class lub Hoodblasters) jest najpospolitszym żołnierzem armii Mroklumów. Za broń służy mu strzelba. Pojawia się w Rayman 3: Hoodlum Havoc, Hoodlums' Revenge i Rayman Kart.

Opis

Elitarni Szeregowcy są najpospolitszymi żołnierzem armii Mroklumów w Rayman 3 i Rayman: Hoodlums' Revenge. Używają dwóch rodzai strzelb. Czasami zdarza im się postrzelić swojego sojusznika. Noszą brązowe workowate ubrania i kapelusz. Mają białe lub czerwone oczy. Pojawiają się w we wszystkich lokacjach, nie licząc Najdłuższego Skrótu. Ich finalne wystąpienie w trzeciej części serii odbywa się w Wieży Leptysa, kiedy to André za pomocą Berła Leptysa tworzy armię Mroklumów.

Pojawiają się także w Chcę walnąć Raymana, fikcyjnych filmach instruktażowych mających pokazać jak pozbyć się Raymana.

Rayman: Hoodlums' Revenge również wprowadza ten typ wroga. W przeciwieństwie do prequla ich atak to teraz potrójnie rozszczepiony strzał.

Elitarny Szeregowiec jest jedną z grywalnych postaci w Rayman Kart. Jego umiejętnością jest wypuszczenie złego luma, który kradnie bonusy od oponentów.

W Rayman Raving Rabbids TV Party Elitarny Szeregowiec występuje jako strach na wróble we wprowadzeniu do gry.

Za kulisami

Stéphane Zinetti w wywiadzie dla raymanzone.com - postacie, wspomniał o procesie tworzenia Mroklumów. Wtedy wyznał pomysł powstania Hoodmongera. Oto jego wypowiedź:

Pomysł na Mrokluma wziął się z jednych z moich rysunków. Był to jakiś Meksykanin trzymający gruby karabin i noszący duże sombrero i poncho, zakrywające jego całe ciało. Była to mieszanka Darkmana z Raymana 1 - tajemniczej postaci zakrytej w swoim płaszczu oraz łowcy, również z Raymana 1 [...]
—Stéphane Zinetti, raymanzone.com

Elitarny Szeregowiec także "pojawił się" w grze Rayman Raving Rabbids TV Party, gdzie jego łachmany udają stracha na wróble.

Ciekawostki

  • W Kwaterze Mroklumów można spotkać zarówno wyszkolonych, jak i nowicjuszy Szeregowców. Dobrym przykładem jest jeden E.S.ów, który w trzeciej planszy, nie wiedząc, jak posługiwać się bronią, strzelił sobie w twarz.
  • Mroklumy te lubią grać w karty i kłócić się o broń, można to zauważyć w Kwaterze Mroklumów, gdzie pewien E.S. kłóci się o nią z Oficerem. Ostatecznie Szeregowiec postrzelony przez owego Oficera traci głowę.
  • Jest jedynym Mroklumem, którego strój miał Andre.
  • Jest postacią grywalną w Rayman Kart
  • W dodatkowym filmiku zatytułowanym „Lekcja 134” możemy się dowiedzieć,że temu Mroklumowi w ciemności świecą się oczy na czerwono.

Wczesna produkcja

Grafiki