Rayman Origins (wczesna produkcja)

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman Origins (wczesna produkcja)
Rayman Origins (wczesna produkcja)
Wydawca Ubisoft
Producent Ubisoft

Projektant Michel Ancel

Data wydania {{{game_date}}}
Gatunek {{{game_genre}}}
Tryb gry {{{game_mode}}}
Platformy {{{game_platform}}}
Klasyfikacje wiekowe {{{game_ratings}}}
Wersja językowa {{{game_language}}}

Rayman Origins we wczesnej produkcji znacznie różnił się od końcowej gry.

Zmiany

Wycofany Posąg Życia

Kiedy pierwotnie ogłoszono Rayman Origins, miało być wydane w wielu epizodach, z których pierwszy zostałby wydany pod koniec 2010 roku. Zostało to jednak zmienione, aby gra była bardziej pełnym doświadczeniem. Pierwotnie miał być również prequelem, jak można zauważyć na wczesnych zwiastunach, ale później przekształcił się w pełną kontynuację. Nazwa Origins została zachowana, ponieważ gra nadal skupia się na powrocie do początków Raymana, w stylu podobnym do Rayman. Kilka cech z wczesnych zwiastunów i zrzutach ekranu nigdy nie dotarło do finałowej gry. Świat złożony z dzieł sztuki, oparty na Picture City z pierwszej części był planowany do dodania, ale porzucony w trakcie rozwoju gry. Zawierałby odniesienia do stylów sztuki, takich jak pop art i pixel art. Inne cięcia obejmują śmigło Raymana, która mogła być również wykorzystana przez inne postacie, takie jak Globox. Gra miała początkowo zawierać podobny system życia i zdrowia do jedynki, z życiowym licznikiem i licznikiem zdrowia. Wczesne prace graficzne pokazują również Wielką Mamę na szczycie Mistycznego Szczytu, a nie w Krainie Żywych Umarlaków. Wcześniejsze nagranie pokazuje także Król Lumów, który daje mnożnik x4 zamiast x2.

Wycofane elementy

Wycofane postacie

Wycofane poziomy

Wycofane inne

Nieużyty scenariusz

Wczesna wersja skryptu gry, znajdująca się w plikach demo, zawiera nieużywany dialog, który wskazuje, że w tym usuniętym scenariuszu Magik , pragnął być równie tajemniczy i zły jak Mr Dark; jednym z jego dialogów to: "Zawsze chciałem być jak Mr Dark: tajemniczy, mroczny! ... um, mroczny i tajemniczy ...". Scenariusz ujawnia również, że prawdziwe imię maga to Ales Mansay, i że był rozgoryczony i skorumpowany, kiedy był zastraszany w magicznej szkole za swoje słabe zdolności magiczne. Ostatecznie ukrył się za swojego bohatera, Mr Dark, i ukrył mirkofon Chrapiącym Drzewie, aby rozpocząć wojnę pomiędzy Raymanem, a koszmarami Polokusa, podczas gdy on sam rozpoczął pracę nad budową armii mechów (zasilanych przez Lumy daną mu przez bohaterowie), których mógłby użyć, by przejąć Rozdroże Marzeń i uwolnić ją od rządów Polokusa, które go uważał za nieskutecznego i bezużytecznego przywódcę, niezdolnego do ochrony swego ludu przed jego koszmarami. Nie wiadomo, dlaczego ten materiał został usunięty z gry

Nieużyte poziomy

W plikach wersji PC znaleziono dwa nieużywane poziomy. Oba poziomy są bardzo krótkie i bez żadnego tła. Pierwszy z dwóch poziomów zawiera grupę Lividstonów, a drugi grupę latających platform. Oba poziomy mają stare tekstury znaków wyjścia, chociaż nie są funkcjonalne i nie mają końca. Zawierają one również teksturę terenu szablonu, zwaną "Podstawową ziemią", a odległość jest wyświetlana na kwadratach o powierzchni 2 metrów kwadratowych.

Linki zewnętrzne