Staruszki

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Staruszki
Granny.png
Kraina pochodzenia Kraina Żywych Umarlaków
Płeć Kobiety
Kolor oczu Zielone
Rasa Kościotrupy
Charakter Zły (Rayman Origins)

Dobry (Rayman Legends)

Umiejętności, broń Torebka
Obecny status Zależy
Energia 1 HP

Staruszki (ang. Grannies) rzadko występujący wrogowie z gry Rayman Origins. To rasa zmutowanych starszych pań, zmienionych w zombie, zamieszkujących jedynie Krainę Wiecznej Śmierci. Zgodnie z wprowadzeniem gry, najwyraźniej współpracują z Darktunami i Psychlopsami, bądź te stwory są im podwładne.

Wygląd

Każda Staruszka ma inny, z pozoru taki sam wygląd, bo niektóre mają długie, białe fryzury z kościami wewnątrz i noszą sukienki, podczas gdy inne brązowe włosy, okulary i niebieską sukienkę. Wszystkie babcie mają jasno-zieloną skórę, krzepkie ciało, trzymają nierozłączne im laski i torebki, których używają jako broni do ataku na bohaterów. Jednak niektóre babcie mają niebezpieczne kolce uwikłane w swoje włosy, i może to zaszkodzić graczom, jeśli starają się skakać na nich.

Babunie nieco przypominają strój Granny z gry Rayman: Szalone Kórliki.

Rayman Origins

Pomimo, że nie są zależne od głównego wątku, historia Rayman Origins zaczyna się od babci, która mieszka w domku, który znajduje się pod tym samym drzewie, gdzie Rayman, Globox, dwa Tinsy i Polokus robią sobię drzemkę i relaksują się. Ona jest zła na ich chrapania i wysyła grupę Darktunów i Psychlopsów, aby zobaczyć, co się dzieje jak ona, pstry, rzuty obiektów poprzez korzenie ich zaatakować. Potem zabiera czaszkę szkieletu mężczyzny w okularach, który spał w pobliżu jej (ewentualnie mężowi) i wyrzuca go przez również przez korzenie. Wszycy przyjaciele krzyczą przerażeni. Następnie babcia wspina się po drzewie z jej poddanych, i wskazuje ich do ataku, tuż przed uderzeniem w twarz sennym czaszki. Następnie rozpoczyna się walka, a na końcu Rayman i przyjaciele przegrywają, uwięzieni wewnątrz drzewa Chrapania przez Darktuny i Psychlopsy. Wtedy zaczyna się przygoda.
W grze, babcie są powolnymi wrogami, czasem nawet nie przenoszą się i używają do ataku torebki. Wymagane szybkie tempo poziom obrotów bardziej je przeszkodą niż wroga. Są one łatwe do pokonania i bąbelkowe. W przeciwieństwie do innych wrogów, bąbelkowe babcie są bardziej odporne niż regularni bąbelkowi wrogowie, ponieważ nie pękają natychmiast po uderzeniu. Jeśli wykonane z dobrego czasu, więcej niż jeden gracz może skakać na tej samej babci bąbelkowej. W celu walki z Babuniami, Rayman musi zebrać wszystkie zęby czaszki aby dostać się do Krainy Wiecznej Śmierci.

Rayman Legends

Staruszka w Rayman Legends.

Pojawiają się tutaj ponownie, już nie w wątku fabularnym, a jedynie w bonusowym poziomie Światowe tournée Babuniek w rozdziale Impreza Żywych Umarlaków. Grają na gitarze, skacząc po trumnach, oraz nadając przy tym rock' n' roll'owego klimatu. Co ciekawe, tutaj są neutralne dla gracza (możliwe, że po sprzeczkach z poprzedniej części, Rayman i przyjaciele pogodzili się z nimi).