Wioska Globoksa

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman w Wiosce Globoxa

Wioska Globoxa jest to obszar z wersji Dreamacast z Rayman 2: The Great Escape. Jak sama nazwa wskazuje jest to wioska w której mieszka rodzina Globoxa (prawdopodobnie zastępuje Dom Globoxa z Rayman Revolution), znajdują się tutaj trzy minigry które można odblokować zbierając Kryształowe Globy po całym Rozdrożu Marzeń. Te minigry nazywają się : Pyralums, Weblums i Globox Disc. Wioska znajduje się w ukrytym miejscu w Świetlistych Lasach, w strefie gdzie wspinasz się pomiędzy dwoma kolumnami znajduje się z tyłu Fioletowy Lum którego trzeba się złapać aby doskoczyć do sekretnego otworu, tam właśnie znajduje się Wioska Globoxa.

Kiedy Rayman pierwszy raz odwiedza wioske będzie tam się tylko znajdować kilka Dzieci Globoxa i Uglette. Jednak im więcej Rayman zdobędzie Złotych Globów tym będzie się pojawiać więcej Dzieci Globoxa, w tym także grywalne postacie z Globox Disc.

Ciekawostki

  • Istnieje usterka w Wiosce Globoxa w którym Rayman tak jakby zapada się pod ziemie, aby to uczynić należy skoczyć na głowe Dziecka Globoxa, a potem na drugiego, a potem na ziemie.
  • W Wiosce Globoxa gdy wykona się Moon Jump można dolecieć do niemozliwego miejsca, w którym znajduje się, czerwone z okularami i muszką Dziecko Globoxa nieruszające się, możliwe że jest to usunięte z gry Dziecko Globoxa o nazwie Globs, jednak nie wiadomo czy miało to być zamierzone przez twórców czy był to tylko bardzo dziwny Glith.
  • W Wiosce Globoxa, gdy podejdziemy do Uglette to wydaje z siebie dźwięki męskie jakie ma Globox, a nie żeńskie jakie są w innych platformach.