Uglette

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uglette
Uglette
Miejsce zamieszkania Dom Globoxa
Płeć Kobieta
Rasa Rasa Globoxa
Charakter Dobra
Obecny status Żyje
Aktor podkładający głos Coralie Martin (Rayman 2: The Great Escape na PC, Nintendo 64 i Dreamcasta)

Uglette – żona Globoxa, najlepszego przyjaciela Raymana, z którym ma 650 dzieci.

Opis

Uglette należy do tej samej rasy co Globox. Od męża różni się jedynie kolorem, gdyż jest różowa, a nie niebieska. W Rayman 2: The Great Escape na PlayStation i w Rayman 3D na Nintendo 3DS nosi różową wstążkę, dzięki czemu bardziej się wyróżnia. Według wiedzy świata Uglette i jej rodzina zostali stworzeni przez Polokusa dzięki poczuciu humoru boga.

Uglette, tak jak Globox, jest przyjazna i radosna. W przeciwieństwie od męża nie jest jednak tchórzem. Dba o swoje dzieci i popadła w depresję, gdy razem z Globoxem zostały porwane przez robo-piratów.

Rayman 2: The Great Escape

We wszystkich wersjach gry, prócz Rayman Revolution, Uglette występuje dopiero w Żelazowych Górach. Globox wspomina o niej w poziomie Sklepienie. Rayman spotyka Uglette, ratując jej dzieci z zakładu poprawczego dla niegrzecznych dzieci. Żaba mówi mu, że jej dzieci zostały zmuszone do pracy w kopalni. Bohater prosi ją by nie płakała i wyrusza kradzionym statkiem wojennym na ratunek. Przeszukuje cztery kopalnie i uwalnia z nich dzieci Globoxa, by później zabrać je do Uglette. Po tym, jak jedno z dzieci Globoxa daje Raymanowi czwartą maskę, Uglette życzy bohaterowi szczęścia, patrząc jak wchodzi on do portalu. Później razem z Globoxem i dziećmi przychodzi na pogrzeb Raymana. Gdy okazuje się, że bohater przeżył, raduje się razem z resztą.

Wersja na PlayStation

Uglette jest wspomniana po raz pierwszy w poziomie Sklepienie, tak jak w innych wersjach. Później wspominają ją małaki po otwarciu wrót z czwartą maską Polokusa. Mówią Raymanowi, że jej dzieci uwięzione są na Smętnej Wyspie, innej wersji Żelazowych Gór. Po dotarciu na Smętną Wyspę bohater spotyka Uglette i obiecuje jej, że znajdzie jej dzieci. Dialog jest lekko zmieniony z powodu innej nazwy poziomu, jednak pozostaje bliski oryginałowi. Rayman uwalnia dzieci z zakładu poprawczego dla niegrzecznych dzieci (kopalnie nie występują w tej wersji) i wraca do Uglette.

Rayman Revolution

W Rayman Revolution Uglette mieszka w domu Globoxa. Rayman może ją spotkać po wyjściu ze Świątyni Wody i Lodu. Zależnie od postępów w grze Uglette będzie albo dziękować bohaterowi, albo rozpaczać nad uwiezieniem jej męża. Wciąż jest wspomniana w poziomie Sklepienie i można ją spotkać w The Pirate Mines, osobnym poziomie, który w oryginalnej wersji jest częścią Żelazowych Gór. Po uratowaniu jej dzieci Rayman zamiast czwartej maski Polokusa otrzymuje maskę deszczu, która pozwala mu na odtańczenie tańca deszczu. Uglette wyjaśnia bohaterowi działanie przedmiotu, po czym opuszcza kopalnie wraz z dziećmi.

Rayman Origins

Ach! Uglette! Jak się ma twoje 650 dziatek? I twój mężulek...! Nie wiem, jak ty to robisz...! Jeden miłosny pstryczek powinien utrzymać Globoxa w ryzach na jakiś czas. Oto właśnie mamina moc!
Śniący Bańki, Rayman Origins (niewykorzystany dialog)

Początkowo Uglette miała się pojawić w Rayman Origins, lecz została wycięta z ostatecznej wersji gry. W niewykorzystanym dialogu pojawia się o niej wzmianka.

Ciekawostki

  • Imię Uglette może pochodzić od angielskiego słowa ugly oznaczającego "brzydki".