„Trombita” változatai közötti eltérés

Innen: RayWiki, a Rayman wiki
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
Aaron (vitalap | szerkesztései)
Új oldal, tartalma: „{{Ellenség | név = Trombita | kép = center|class=sprite|''Trombita'' | oldal = Rossz | megjelenik = ''Rayman'', ''Rayman…”
 
Added language links
 
(4 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
{{Ellenség
{{Ellenség
| név = Trombita
| név = Trombita
| kép = [[Image:TrumpetArtwork.png|center|class=sprite|''Trombita'']]
| kép = [[Fájl:TrumpetArtwork.png|center|class=sprite|''Trombita'']]
| oldal = Rossz
| oldal = Rossz
| megjelenik = ''[[Rayman 1|Rayman]]'', ''[[Rayman Junior]]'', ''[[Rayman Designer]]'', [[Rayman (Game Boy Color)|''Rayman'' (Game Boy Color)]]
| megjelenik = ''[[Rayman 1|Rayman]]'', ''[[Rayman Junior]]'', ''[[Rayman Designer]]'', [[Rayman (Game Boy Color)|''Rayman'' (Game Boy Color)]], ''[[Rayman Advance]]''
| ábrázolja = [[Zenekar Földje]], [[Könnyed Dallamok]]
| ábrázolja = [[Zenekar Földje]], [[Könnyed Dallamok]]
| életerő = [[Image:Lifebar2.png|''2 HP'']]
| életerő = [[Fájl:Lifebar2.png|2 HP]]
| támadások = Érintkezés
| támadások = Érintkezés
}}
}}


A '''trombiták''' átlagosan ellenálló ellenségek [[Rayman 1|az eredeti ''Rayman'' játékban]], ''[[Rayman Junior]]''-ban, ''[[Rayman Designer]]''-ben és [[Rayman (Game Boy Color)|a ''Rayman'' Game Boy Color verziójában]]. Őket csak a [[Zenekar Földje|Zenekar Földjén]] és [[Könnyed Dallamok|Könnyed Dallamokban]] lehet fellelni.
A '''trombiták''' átlagosan ellenálló ellenségek [[Rayman 1|az első ''Rayman'' játékban]], a ''[[Rayman Junior]]''-ban, a ''[[Rayman Designer]]''-ben és a [[Rayman (Game Boy Color)|''Rayman'' Game Boy Color verziójában]]. Őket csak a [[Zenekar Földje|Zenekar Földjén]] és [[Könnyed Dallamok|Könnyed Dallamokban]] lehet fellelni.


[[Image:AT_4.PNG|thumb|316px|left|class=sprite|Egy trombita, ahogy látjuk [[Rayman (Game Boy Color)|a ''Rayman'' Game Boy Color verziójában]].]]
[[Fájl:AT_4.PNG|thumb|316px|left|class=sprite|Egy trombita, ahogy látható [[Rayman (Game Boy Color)|a ''Rayman'' Game Boy Color verziójában]].]]


A trombiták nyugvó ellenségek, és csak tüsszentenek [[Rayman|Raymanre]] vagy ásítanak rá amikor meglátják, a fajtájuktól függően. Az ásító típus azt okozza, hogy [[Rayman]]t beszívják az irányukba, és a tüsszentő típus azt okozza, hogy elfújódik. Ez nem sebzi közvetlenül, és egyáltalán nincs hatása, hacsak nem egy csúszós platformon, vagy a levegőben van. Ők veszélyesek lehetnek és lelökhetik, de a segítségükre időnként szükség van, hogy elérjünk egyébként megközelíthetetlen helyekre.
A trombiták nyugvó ellenségek, és csak tüsszentenek [[Rayman]]re, vagy ásítanak rá amikor meglátják, a fajtájuktól függően. Az ásító típus azt okozza, hogy [[Rayman]]t beszívják az irányukba, és a tüsszentő típus azt okozza, hogy elfújódik. Ez nem sebzi közvetlenül, és egyáltalán nincs hatása, hacsak nem egy csúszós platformon, vagy a levegőben van. Ők veszélyesek lehetnek és lelökhetik, de a segítségükre időnként szükség van, hogy a játékos elérjen, egyébként megközelíthetetlen helyekre.


[[Rayman 1|Az eredeti ''Rayman'' játék]] [[Rayman (Atari Jaguar)|Atari Jaguar verziójában]] a viselkedés mintájuk különbözik annak következtében, hogy a zenés sávok nem csúszósak. [[Rayman]] még mindig el lesz fújva a támadásaik miatt, de a tüsszentésüknek sokszor nincs hatása.
[[Rayman 1|Az első ''Rayman'' játék]] [[Rayman (Atari Jaguar)|Atari Jaguar verziójában]] a viselkedés mintájuk különbözik annak következtében, hogy a zenés sávok nem csúszósak. [[Rayman]] még mindig el lesz fújva a támadásaik miatt, de a tüsszentésüknek sokszor nincs hatása.


Ők rendszerint védve vannak függőleges felvevők mögött, melyek gyakorik a [[Zenekar Földje|Zenekar Földjén]], de őket könnyen ki lehet küszöbölni, amikor szembenállnak [[Rayman]]-nel.
Ők rendszerint védve vannak függőleges felvevők mögött, melyek gyakorik a [[Zenekar Földje|Zenekar Földjén]], de őket könnyen ki lehet küszöbölni, amikor szembenállnak [[Rayman]]nel.


Nekik furcsán azonos cipőjük van [[Rayman|Raymanéhez]].
Nekik furcsán azonos cipőjük van [[Rayman]]éhez.


A ''[[Rayman Designer]]''-ben hatféle trombita [[Esemény (Rayman Designer)|eseményből]] lehet választani a szerkesztőben.
A ''[[Rayman Designer]]''-ben hatféle trombita [[Esemény (Rayman Designer)|eseményből]] lehet választani a szerkesztőben.
31. sor: 31. sor:


<gallery widths="316px" heights="200px" class="sprite">
<gallery widths="316px" heights="200px" class="sprite">
TrompetteSaut.png|Egy trombita, ahogy rátüsszent [[Rayman|Raymanre]].
TrompetteSaut.png|Egy trombita, ahogy ráfúj [[Rayman]]re.
TrompetteAspire.png|Egy trombita, ahogy ásít [[Rayman|Raymanre]].
TrompetteAspire.png|Egy trombita, ahogy fúj [[Rayman]]re.
Trompette.png|Egy trombita [[Rayman]] előtt.
Trompette.png|Egy trombita [[Rayman]] előtt.
</gallery>
</gallery>
41. sor: 41. sor:
[[en:Trumpet]]
[[en:Trumpet]]
[[pl:Trąbka]]
[[pl:Trąbka]]
[[zh:小号]]


[[Kategória:Ellenségek a Rayman 1-ből]]
[[Kategória:Ellenségek a Rayman 1-ből]]
[[Kategória:Események a Rayman Designer-ből]]
[[Kategória:Események a Rayman Designer-ből]]

A lap jelenlegi, 2026. február 17., 20:02-kori változata

Trombita
Trombita
Trombita
Oldal Rossz

Megjelenik Rayman, Rayman Junior, Rayman Designer, Rayman (Game Boy Color), Rayman Advance
Elhelyezkedik {{{elhelyezkedés}}}
Ábrázolja Zenekar Földje, Könnyed Dallamok

Életerő 2 HP
Státusz {{{státusz}}}
Támadások Érintkezés

Nem {{{nem}}}
Faj {{{faj}}}

Rokonok {{{rokonok}}}

A trombiták átlagosan ellenálló ellenségek az első Rayman játékban, a Rayman Junior-ban, a Rayman Designer-ben és a Rayman Game Boy Color verziójában. Őket csak a Zenekar Földjén és Könnyed Dallamokban lehet fellelni.

Egy trombita, ahogy látható a Rayman Game Boy Color verziójában.

A trombiták nyugvó ellenségek, és csak tüsszentenek Raymanre, vagy ásítanak rá amikor meglátják, a fajtájuktól függően. Az ásító típus azt okozza, hogy Raymant beszívják az irányukba, és a tüsszentő típus azt okozza, hogy elfújódik. Ez nem sebzi közvetlenül, és egyáltalán nincs hatása, hacsak nem egy csúszós platformon, vagy a levegőben van. Ők veszélyesek lehetnek és lelökhetik, de a segítségükre időnként szükség van, hogy a játékos elérjen, egyébként megközelíthetetlen helyekre.

Az első Rayman játék Atari Jaguar verziójában a viselkedés mintájuk különbözik annak következtében, hogy a zenés sávok nem csúszósak. Rayman még mindig el lesz fújva a támadásaik miatt, de a tüsszentésüknek sokszor nincs hatása.

Ők rendszerint védve vannak függőleges felvevők mögött, melyek gyakorik a Zenekar Földjén, de őket könnyen ki lehet küszöbölni, amikor szembenállnak Raymannel.

Nekik furcsán azonos cipőjük van Raymanéhez.

A Rayman Designer-ben hatféle trombita eseményből lehet választani a szerkesztőben.

  • Állandó fújó trombita bal oldalt - Bal oldalra fúj
  • Állandó fújó trombita jobb oldalt - Jobb oldalra fúj
  • Állandó felfelé néző trombita balra - Belélegez bal oldalra
  • Állandó felfelé néző trombita jobbra - Belélegez jobb oldalra
  • Állandó fújó trombita - Fúj sétálás közben
  • Állandó felfelé néző trombita - Belélegez sétálás közben