André

Z RayWiki, wiki o Raymanie
(Przekierowano z Andre)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już niedługo użyję energii Serca do stworzenia całej Armii Mroklumów! A wtedy się z tobą rozprawię!
—do Raymana, Rayman 3: Hoodlum Havoc


André
Rayman 3 Andre 2.png
Kraina pochodzenia Rozdroże Marzeń
Płeć mężczyzna
Kolor oczu czerwone
Rasa Czerwone Lumy z rodowodu, Mroklumy
Charakter zły
Umiejętności, broń strzelba (jako ES)
Obecny status nie żyje
Energia 3 HP (jako Elitarny Szeregowiec)

Andréczarny Lum, który powstał w wyniku przestraszenia czerwonego Luma. To on stworzył swoją armię Mroklumów, zmieniając inne Lumki w Mroklumy. Spędził większość akcji walki Raymana z Mroklumami w brzuchu Globoxa. Następnie zawarł sojusz z Refluxem i pomógł mu zdobyć moc Leptysa.

Biografia

Przemiana

Andre jako Czerwony Lum.
André.jpg
André2.png

André powstał w wyniku nastraszenia Czerwonego Luma. Gdy już się nim stał, postanowił podbić świat i zmienić pozostałe Lumki w Mroklumy. Później także nakazał swoim poddanym zebrać sierść ze zwierząt i przywdziać je na niego, i tak powstały stroje Mroklumów. Zaczął on ścigać Murfego, który śledził André. Murfy jednak uciekł do śpiącego Raymana i Globoxa. Pierwszy obudził się Globox, który następnie wyrwał Raymanowi ręce. Gdy André miał już wystrzelić w Raymana, Murfy ostatecznie chwycił bohatera za włosy i uciekł.

Podbicie Rozdroża Marzeń

Widziałeś? Napadli na Radę Rusałek! No, to już przegięcie!
Murfy, Rayman 3

Następnie Andre wraz z dwoma Osiłkami uderzył w zgromadzenie Rady Rusałek, gdzie został pokonany przez Raymana. Ten zaczął mu wygrażać, że użyje energii Serca Świata do stworzenia całej armii Mroklumów i ucieka. Rayman i Murfy go ścigają. Później André także wkradł się do domu rusałek, ale Rayman go odnalazł. Wobec tego André przebił się przez wrota do Serca. Rayman dalej go ścigał.

Połknięcie przez Globoxa i nieudane terapie

Globox go połknął! Jeden kłak i po sprawie!
Grand Minimusy, na pytanie Murfy'ego, gdzie jest André, Rayman 3

Gdy André był już u wrót do Serca, nagle wyskoczył Globox i krzycząc na widok Mrokluma, przypadkiem go połknął. Małaki ze zgromadzenia Rady uznali André za nieżyjącego, jednak dowiedzieli się, że żyje. Wobec tego Przewodniczący Rady Rusałek wysłał Raymana do Lasu Czystoliścia, gdzie niby doktor Otto Psi miał wyleczyć Globoxa.

Terapia ta jednak nie pomogła na wygonienie André z brzucha Globoxa, więc Globox odwiedził i doktora Romeo Patti. I on nie był w stanie wyleczyć Globox. Na Pustyni Knaarenów André przez oczy Globoxa obserwował walkę Raymana z Refluxem, czempionem Knaarenów i podczas grupowej terapii André wyleciał z Globoxa, zbierając na nowo armię Czarnych Lumów i zakładając pakt z wygnanym i upokorzonym Refluxem.

Pokonanie

Refluxie... wiem, że marzysz o zemście na Raymanie. A ja potrzebuję energii, żeby się rozmnożyć...
—André do Refluxa, Rayman 3

André zbudował z Refluxem Kwaterę Mroklumów, jednak została ona zniszczona. Po tym czynie Reflux zdobywał moc Leptysa, a André wleciał do jego środka. Rayman przebył całą Wieżę Leptysa, żeby na jej szczycie spotkać wzmocnionego Refluxa z Mroklumem w środku. Rozpoczęła się walka. Przez pierwsze etapy Rayman łatwo pokonywał Refluxa, który stawał się coraz to potężniejszy.

Gdy Rayman spowodował ucieczkę Refluxa, nagle spotkał się z Globoxem ze śmigaczem. Wytropił Knaarena i kilka razy niszcząc jego pole siłowe, zobaczył się z Mroklumami. André używał mocy Leptysa, żeby wytwarzać Mroklumy. Jednak, po kilkakrotnych trafieniach, Reflux został zniszczony. André mimo błagań, został zmieniony w Czerwonego Lumka. To ostatecznie zapewniło mu spokój.

Powrót i śmierć

Chodzi o André... brakuje mi go.
Globox do Raymana, Rayman 3

André opuścił ciało Globoxa i został zmieniony w Czerwonego Lumka, jednak został po nim zły duch. O północy, gdy Rayman i Globox wrócili na Rozdroże Marzeń, Globox rozpaczał po stracie André. Gdy obydwaj zasnęli, nagle Ręce Raymana uciekły właścicielowi i znalazły Czerwonego Lumka – André. Nastraszyli Lumka, w wyniku czego André się odrodził.

Rayman 3 (GBA)

André zaczął odbudowywać swoją armię. Jego plany pokrzyżowało jednak ponowne połknięcie przez Globoxa w nieznanym momencie. Sytuację postanowił wykorzystać Brzytwobrody i reaktywowani Robo-piraci. Porwali oni Globoxa i uwięzili. Brzytwobrody zamierzał wykorzystać moc André do swoich celów. Zanim jednak plan się udaje, Rayman ratuje Globoxa z więzienia. Wtedy Globox wielkim kichnięciem pozbywa się André, który odlatuje.

Rayman: Hoodlums' Revenge

Znowu powołał Armię Mroklumów by przejąć władzę nad światem oraz kontrolę nad ciałem Globoxa. Gdy Rayman pokonał ognistego potwora, André przejął pełną kontrolę nad Globoxem i zmusił go, żeby powiedział Raymanowi, że przejmie świat. André zmienił Globoxa w klona Refluxa. Raymanowi udało się jednak pokonać klona. André zmarł i jego duch na zawsze opuścił ciało Globoxa.

Wygląd i osobowość

Andrelums.jpg
Duch André opuszcza ciało Globoxa.

André jest czarnym Lumem. Jego charakter co do Raymana i jego przyjaciół jest okrutny, choć prawdopodobnie nie tak złowrogi jak relacje Brzytwobrodego z Raymanem. Miał jedno marzenie: podbić świat, choć na razie nie chciał go zniszczyć. Jest przedstawiany jako mały Czarny Lum, który wyglądem różni się od wszystkich Mroklumów. Jest największy ze wszystkich, oprócz tego posiada ręce i czerwone oczy. Posiada małe i trójkątne uszy i czarne skrzydełka.

Ma słabość do soku śliwkowego. Będąc w ciele Globoxa, zawsze zmuszał go, żeby znalazł śliwkę lub beczki soku ze śliwek. Oprócz tego, jest maniakalnym Lumem.

Za kulisami

W polskiej wersji gry Rayman 3: Hoodlum Havoc André głos podłożył Jarosław Boberek. W angielskiej wersji był to Ken Starkevic.

Źródła

Ciekawostki

  • André wystąpił też w Rayman 3 na GBA, wylatując na końcu z brzucha Globoxa, jednak nie wiadomo kiedy tam wleciał.