Osiłek

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nawet jak na Mrokluma, głupota Osiłka wprost poraża. Nigdy nie potrafił zrozumieć, dlaczego rozkaz „powalić przeciwnika na łopatki” jest tylko przenośnią.
—Informacja z gry Rayman 3


Osiłek
Osiłek
Kraina pochodzenia Rada Rusałek, Las Czystoliść, Bagna Mroku, Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów, Wieża Leptysa, Szaleństwo w 2D, 2D Nightmare Clearleaf Falls
Rasa Mroklum
Charakter Przeciwnik
Umiejętności, broń Zamach rękawicą bokserką, wystrzelenie rękawicy bokserskiej
Energia 1 PŻ

Osiłek (ang. Slapdash) to Mroklum uzbrojony w rękawicę bokserską na kiju. Występuje w Rayman 3: Hoodlum Havoc i Rayman: Hoodlums' Revenge.

Osiłek jest najsłabszym żołnierzem armii Mroklumów, do jego pokonania wystarczy tylko jeden atak. Uzbrojony jest w rękawicę na kiju. Nosi czerwoną togę.

Po raz pierwszy Osiłkowie pojawiają się na początku Rayman 3 podczas ataku na Radę Rusałek. W późniejszych etapach gry pojawiają się małych grupach razem z innymi Mroklumami.

Posiadają także unikalną umiejętność pojawiania się znienacka. Nie licząc przerywnika filmowego w Radzie Rusałek, przeciwnicy ci nie mogą się poruszać. Zamachną się swoją bronią, jeżeli przeciwnik podjedzie za blisko, jeżeli jest na dalekim dystansie, to wystrzelą rękawicę bokserską.

W Rayman: Hoodlums' Revenge Osiłek może się poruszać, a jego jedynym atakiem jest zmachnięcie się kijem, kiedy Rayman za bardzo się do niego zbliży.

Opancerzony Osiłek

Opancerzony Osiłek w Rayman 3 na Game Boy Advance.

W Rayman 3 na Game Boy Advance w poziomie Hoodlum Hideout pojawia się przeciwnik z wyglądem Posępnego Powiernika i bronią Osiłka. Przechadza się on po platformie, dopóki nie zauważy Raymana, wtedy zaczyna szarżować na przeciwnika. Aby go pokonać, należy nad nim przeskoczyć i uderzyć go dwa razy od tyłu.


Ciekawostki

Wczesny wygląd Osiłka
  • Broń Osiłka przeszła kilka zmian podczas fazy wczesnej produkcji. Wczesną wersję broni można zobaczyć na strzelnicy w Kwaterze Mroklumów.
  • Jedna z wczesnych grafik przedstawia Osiłka z siekierą, co może oznaczać, że była to jego pierwotna broń.
  • Polska wersja Raymana 3 posiada unikatową zmianę. Na początku trzeciej fazy Rady Rusałek znajduje się Osiłek, który nie pojawia się w żadnej innej wersji tytułu.