Ptaki

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ptaki
Bird R3.JPG
Miejsce zamieszkania Wiele różnych miejsc
Płeć Różna
Kolor oczu Różne
Kolor włosów Niebieska, błękitna, czerwona, purpurowa lub szara sierść
Umiejętności, broń Ostre pazury
Obecny status Żyją

Ptaki – stworzenia występujące w wielu grach z serii Rayman. Po raz pierwszy mogliśmy je ujrzeć w Rayman. Dwa ptaki podobne do gołębi siedziały na dachy domu Muzyka. Wiele podobnych można znaleźć w poziomach z Rayman Designer.

Najczęstszym ich rodzajem w serii, jest gatunek tropikalny z żółtymi dziobami. Tukano-podobne ptaki występują w dwóch rodzajach: z czerwonym upierzeniem oraz z fioletowym. Ptaki te występują najczęściej w Rayman 2. Parę ptaków z tego gatunku pojawia się ponownie w Rayman 3. Można je dostrzegać pod koniec bonusowego poziomu, Niezwykli Najeźdźcy. Również w Krainie Żywych Umarlaków, po pokonaniu Celoche i wyjściu na powierzchnię, można ujrzeć ich przelatujące stado. Na początku tego samego świata, występuje gatunek o których Globox mówi, że mają głupie dzioby. Zarówno czerwone jak i purpurowe ptaki można ujrzeć w Aeropolis, na początku Big Date – ostatniego odcinka Rayman: The Animated Series.

Najbardziej znaczącymi ptakami w serii są Kurczaki Zombie. Te nieumarłe stworzenia, wykluły się z jaj kur wystraszonych przez Robo-Piratów. Ci wrogowie występują zarówno w Rayman 2 jak i w Rayman 3. W tym drugim można ujrzeć ich jaja, które trzeba położyć na kamiennych przyciskach.

W Rayman 2 na PlayStation niektóre klatki zawierają Teny – małe dziwne stworki, będące czymś w rodzaju mieszanki kur i dinozaurów. Rayman Revolution wprowadziło ich dorosłe formy, znane jako Minizaury. Przez Robo-Piratów te dawniej pokojowe stworzenia zwariowały i mogą zaatakować Raymana gdy ten podejdzie zbyt blisko. Dostały one własną lokację znaną jako Równina Minizaurów.

Robotyczne, sępie głowy pojawiają się dwukrotnie w Lesie Czystoliści. Zazwyczaj śpią, jednak jeśli Rayman zostanie zauważony przez Mroklumy, sęp zacznie krakać podnosząc alarm. Prawdopodobnie jest to ich wynalazek.

W Rayman: Szalone Kórliki, Rayman zostaje uwięziony, a jedyną drogą ucieczki jest małe okno. Aby tam się dostać, trzeba zdobyć wystarczającą liczbę przepychaczy i zrobić z nich drabinę. Przez te okno, często wlatuje niebieski pulchny ptak i wypróżnia się na nos Raymana. Pod koniec gry, Rayman łapie go i przyczepia mu przepychacz do pleców.

W Rayman Origins na Pustyni Dijiridów pojawia się dużo różnych rodzajów ptaków. Niektóre z nich są głównymi przeciwnikami, a niektóre są przyjazne i działają np. jako platformy.

Ptaki dzielą się na 3 rodzaje:

W Rayman Legends można napotkać sowy, siedzące na gałęziach i stanowiące element tła, podobnie jak łososie. Wycofanym typem ptaków są bociany, mające się pojawić w Zakumkanej Historii.