Solucja do gry Rayman 3: Hoodlum Havoc/Las Czysotliść

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ClearleafForestPC.jpg

Las Czystoliść jest drugą, po Radzie Rusałek krainą, w której Rayman będzie walczył ze sporą ilością Mroklumów.

Solucja

Poziom 1

Na początku poziomu widać krótką scenkę, w której Rayman i Globox dostają się do Lasu Czystych Liści. Gracz musi skierować się naprzód, a wyjdą dwa Elitarne Szeregowce. Po ich pokonaniu otworzą się wrota. Trzeba się tam skierować, by przedostać się dalej. Później należy nacisnąć na przełącznik, by uaktywnić ruchliwe platformy. Rayman musi wejść na platformę (i uważając, by nie wpaść na laser) i chwycić się siatki, by bezpiecznie przejść nad laserem. By iść dalej, trzeba nacisnąć kolejny przełącznik. Tutaj gracz musi obowiązkowo rozbić pierwszą klatkę.

Po zebraniu zielonej puszki, gracz musi skierować się na prawo i, podążając korytarzem, wyjść na zewnątrz. Następnie po schodach do góry i skręcić grzybka. Po wyjściu na wyższy poziom, trzeba skierować się w lewo, aż do wiszącego mostu. Wtedy obudzą się dwa Mroklumy. Należy wyeliminować pierwszego, który stoi przy moście i drugiego, trochę dalej. Ten drugi po pokonaniu zostawi drugą moc Laserowego Detergentu: Metalową Pięść. Pozwala ona na rozbijanie wrót i łatwiejsze pokonywanie wroga. Gracz może rozbić drzwi, które znajdują się tuż koło niego, a następnie iść do miejsca, z którego wyszły Mroklumy i rozbić drugą klatkę. Następnie na końcu mostu trzeba rozbić drzwi i zeskoczyć na dół.

Tam należy zejść na sam dół, a konkretnie tam, gdzie urzędują Mroklumy. Po unicestwieniu grupki Szeregowców, należy wspiąć się po skrzynkach na górę, tam, gdzie stoi beczka po soku śliwkowym. Wtedy pojawi się Globox, który wypije sok ze śliwek i opęta go dziwne zachowanie. Globox skoczy prosto na wodospad.

Teraz tylko gracz, na plecach Globoxa, musi wspinać się do góry, po wodospadzie, nieprzerwanie naciskając klawisz skoku lub strzału i ruszając się na boki, omijając ataki pirani. W końcu, Globox wespnie się na cały wodospad. Poziom ukończony.

Poziom 2

Należy skierować się prosto, zejść na dół i zabić grupę Elitarnych Szeregowców. Jeden z nich wypuści Zieloną Puszkę. Gdy gracz ją weźmie, musi skręcić tawułę szerokolistną i wyjść na górę. Później trzeba doskoczyć do mostku, a tam pokonać kolejnych dwóch ES-ów. Jeden z nich wypuści czerwoną puszkę. Po jej zdobyciu, gracz może wrócić na miejsce, gdzie zaczynał się mostek i rozbić trzecią klatkę (nieobowiązkowo), z której uwolniony Sylkin wręczy Raymanowi szmaragd. Po wróceniu na mostek, należy rozbić wrota za pomocą mocy czerwonej puszki.

Wtedy Globox, gdy zobaczy, że nie ma Mroklumów, zauważy beczkę z sokiem śliwkowym. Po wypiciu soku i upiciu się, jego brzuch nabrzmiewa i żaba zaczyna latać. Rayman musi przejść przez rozbite wrota i iść wiodącym tunelem aż do wodospadu. Trzeba przeskoczyć serię półek skalnych, aż w końcu gracz powinien dostać się do sporego klifu, gdzie znajdzie czwartką klatkę. Po rozbiciu jej, wyskoczy grupka Małaków, która z wdzięczności wręczy Raymanowi moc niebieskiej puszki: Szczękostrzał. Dzięki niemu Rayman może chwytać się wiszących pierścieni i przedostawać się dalej. Rayman musi wystrzelić pięść w pierścień i kierując się przed siebie (po zabiciu kilku Szeregowców) dostać się do kolejnego punktu poziomu 2.

Tam trzeba wdrapać się po półkach trochę wyżej, dopóki nie znajdzie się obozu Mroklumów z ogniskiem. Tutaj Globox wytrzeźwieje. Trzeba pokonać grupę tych Mroklumów i skierować się na prawo od ogniska do Mroklumów grających w karty. Następnie należy rozbić obowiązkowo piątą klatkę, z której uwolniony Małak da Raymanowi czerwoną puszkę. Teraz należy wrócić w miejsce ogniska i rozbić znajdujące się tam wrota. Następne miejsce jest wolne od Mroklumów, ale, by dostać się do kolejnego poziomu, trzeba nabić śliwkę na palik. Trzeba więc wystrzelić w drzewo ze śliwką, a następnie nieść ją aż do palika. Rayman wtedy rzuci śliwką, która nabije się na pal. Teraz można spokojnie wyjść dalej, do następnego poziomu.

Poziom 3

Wejść głębiej do pokoju, zabić Żołnierza. On zostawi po sobie moc pomarańczowej puszki, tj. Rakietę Szoku. Potem weź tę puszkę i wystrzelaj w otwory i uważaj, żeby rakieta się nie zderzyła z przeszkodami takimi jak podobizny Andrego czy Mroklumów. Po 3 udanych strzałach, zauważ, że u góry jest jeszcze jeden otwór, do którego możesz strzelić, ale nie musisz (Ponieważ jeśli trawi się w tą dźwignię na końcu otworu, to w ziemi otwiera się mały otworek, do którego można wejść i cieszyć się zebranymi kryształami i szmaragdami). Następnie idź dalej, rozwal Mroklumy i niszcz skarbonki żeby zdobywać punkty. Następnie weź Czerwoną Puszkę i idź dalej.

Poczekaj, aż minie krótka scenka, i rozwal Puszką małe drzwiczki, w których jest jedna skarbonka z kosztownościami. Pokonaj Mroklumy, a potem zabji jeszcze jednego Szeregowca, który ma tzw. Wiry i uderz w grzybka. Idź do dźwigni, i uderz w nią. Potem rozwal wszystkie mroklumy i zbierz punkty. Gdy zobaczysz Osiłka, zabij go, a następnie strzel Rakietą Szoku w Wybuchniaka. Zanim będziesz skakał po bąblach z soku śliwkowego, Weź Pomarańczową Puszkę i strzel w Klatkę, znajdującą się tak jakbyśmy strzelali w Wybuchniaka, tylko trzeba skręcić w prawo i trochę w górę. W nagrode, Małak da ci zielony kryształ(+1500 punktów). Więc teraz skaczemy po bańkach i niszczymy skarbonki. Wchodzimy do środka, zabijamy Mroklumy i skaczemy na "leżaki" na których są kosztowności.

Idziemy na samą góre i przechodzimy po siatce, po czym strzelamy w dźwignię. Zabijamy Mroklumy i wchodzimy do otworka, gdzie jest klatka. Rozwalamy ją i z mocą Czerwonej Puszki. Idź do góry po skrzyniach, rozwal u góry drzwi i zniszcz kolejną klatkę. Znów zdobędziesz Czerwoną puszkę, dlatego idź do góry i zniszcz najbliższe drzwi. Teraz zniszcz klatke i z kolejną pomocą Czerwonej puszki zniszcz drzwi. Ukończysz poziom.

Poziom 4

Zabij Żołnierza i zniszcz klatkę. Małak da ci dużo punktów. Zejdź teraz na dół i wejdź na arenę, gdzie stoczysz walke z Master Kaagiem. Master Kaaga można pokonać Rakietą Szoku. Puszka pokaże się gdy wejdziesz na trzy świecące się miejsca. Gdy trzy razy trafisz Master Kaaga pokonasz go. Teraz Rayman użyje jego mechanicznych nóg, by pozbyć się ataku Żołnierzy. Gdy walka się skończy, idź do przejścia i wejdź do biura Otta Psi.

Poziom 5

Idz do biura i zabij Mroklumy. Po ich pokonaniu odwracamy się z powrotem do korytarza, gdzie znajduje się mały otwór prowadzący do SEKRETU DOKTORA OTTO. Gdy zbierzesz kryształy i szmaragd, wejdź na salę.

Otto sięga po drastyczne środki

Po prostu Otto Psi próbuję wyleczyć Globoxa (z miernym wynikiem). Zaczyna grać na jego ręce jak na gitarze, jednak czarny kudrzak nie decyduje się na opuszczenie brzucha żaby. Bezradny Otto więc kieruje Globoxa do Romea Patti, który mieszka w Krainie Żywych Trupów.

Poziom 5

Funkyboard. Kończy się spadnięciem w dół w czasie skoku i trafieniem do Bagien Mroku.

Koniec Lasu Czystoliścia. Następna sekcja:Pomoc:Solucja do gry Rayman 3: Hoodlum Havoc/Bagna Mroku