Waligóra

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Waligóra (ang. Punching Plateaus) to czwarty poziom w Pokręcona Dżungla w grze Rayman Origins. Tak samo jak w Wybuchowych Gejzerach mamy 6 Elektrunów do zebrania. Głównymi wrogami są Livingstony. Poznajemy do innych istot takich jak: Platforman i Bujawka. Do medalu mamy do zebrania 350 Lumów.

Część 1

Najpierw idź w lewo po Żalumkach i do Magika. Gdy wyczyścisz Żalumka i posłuchasz Magika idź w prawo. Zniszczy ścianę zbańkuj Livingstona, rozwal podłogę pod którą jest trampolina i zbierz Lumsy. Idź dalej znowu zbańkuj Livingstona włącz platforme (uderz korzeń). Wejdź na platformę pozbieraj Lumsy zniszcz kolejną ścianę zejdź na dół i rozwal fiolkę z Platformanem (Przy Kolczastych oczach jest Czaszkoneta wystarczy tylko po nią zejść). Teraz nie wchodź na Platformana tylko zejść na dół po Lumki i Żalumke. Rozwal ścianę zbańkuj Livingstona (Na dole jest Czaszkoneta na boku). rozwal ziemie i Żalumke.

Część 2

Weź Serce wejdź na drugą stronę i rozpraw się z Darktunami. Obij się od ściany potem od kwiatka. przejdź po winoroślach i znowu odbij się od kwiatka. Rozwal fiolkę i wejdź na Platformana i szybko pozbieraj Lumsy włączając króla. Teraz rozwal podłogę z niej wyskoczy kwiatek. Obij się od niego i do klatki. Gdy wyjdziesz idź w prawo do następnej częsci.

Sekret 1

Możesz poskakać Livingstonom po głowach lub naładować pięść i im przywalić. Jak ich pokonasz rozwal klatkę.

Część 3

Zbańkuj Livingstona rozwal podłogę i Żalumke. Lumsy zbierz za pomocą Bujawka rozwal Żalumke w niej jest Czaszkoneta. Musisz ją szybko zebrać, bo inaczej będzie w wodzie z ręką. Gdy ją złapiesz zbańkuj Livingstony i rozwal Czerwone Palmy (na górze jest Czaszkoneta). Gdy rozwalisz po prawej palmę reszta góry się zawali wedź po platformach do góry.

Część 4

Teraz zejdź na dół do klatki. Jak wyjdziesz wejdź na wodospad po króla i pozbieraj Lumsy.

Sekret 2

Trzeba skakać z wodospadu do Livingstonów.

Część 5

Rozwal podłogę na której stoi Livingston otwórz platformy skocz po Czaszkonetę schowaj Kolczaste oczy. Szybko pozbieraj Lumsy włączając króla. Rozwal podłogę i ścianę, odbij się od kwiata i zbierzCzaszkonetę. Na platformach poskacz po głowach Livingstonów i rozwal ścianę.

Część 6

Zbańkuj Livingstony i rozwal klatkę.

Wrogowie

Galeria