Czarodziejska polana
| Czarodziejska Polana | |
|---|---|
| Typ | Leśny |
| Liczba klatek | 7 - PC, Dreamcast 6 - PSX |
| Liczba poziomów | 5 >3 - PS1 |
| Świat | Równina Minizaurów |
| Liczba Żółtych Lumów | 80 - PS2 60 - PS1 50 - PC, Dreamcast |
| Liczba Przyjaznych Duszków | 10 |
| Poprzedni | Świetliste Lasy |
| Następny | Moczary Przebudzenia - PC, PSX, Dreamcast Bagno - PS2 |
Czarodziejska Polana to miejsce z gry Rayman 2: The Great Escape. Jest to drugi poziom w każdej wersji gry, poza tej na Gameboy'a Color, w której to jest to pierwsza lokacja.
Wersja PlayStation 1
Ten poziom wygląda i działa zupełnie inaczej, w miejscu gdzie jest maszyna wyrzuczająca olej do wody nie trzeba wejść na góre i pójśc do następnej fazy, jednak należy dostać się do przełącznika który wyłączy maszyne a woda się oczyści, wtedy Rayman będzie mógł zanurkować aby dostać się do miejsca z wielkim drzewem. Tam jednak zamiast Gąsienicy mamy do pokonania 3 Antitoony. W twierdzy Piratów, kiedy chodzimy po pajęczynach i spadają na nas beczki zbieramy Żółte zamiast Czerwonych Lumów. Różnicą jest też pominięcie sektetnego przejścia z Jaskiń Echa, warto jednak zwrócić uwagę na to że widać bazę Robo-Piratów (chociaż bez klatki) oraz na to że jest tam tama i krzaki rozpoczynające przejście. Reszta poziomu jest taka sama tylko że walczymy w niej również z Antitoonami i z Czerwonym zamiast Fioletowego Pomocnika 800. W następnej fazie różnicą jest to że lasery są czerwone a nie niebieskie, reszta poziomu z uwalnieniem Ly jest taka sama, jednak faza z strumieniami powietrza została pominiętą, i zastąpiona końcem poziomu.
Wersja PlayStation 2
Wersja ta ma dodanych bardzo dużo klatek, Żółtych Lumsów i Pomocników 800. Zostały dodane np: Kwiat na którym trzba użyć Tańca Deszczu, żeby dostać się do ukrytej części Czarodziejskiej Polany, a także Żółty Grzyb na którym również trzeba użyć Tańca Deszczu i zjeść go, aby zmniejszyć się i zdobyć pozostałe Żółte Lumsy i klatki.
Wersja Dreamcast
Ten poziom jest prawie taki sam jak originał ale dodane są nowe części krajobrazu np:
- Dodany jest Krystałowy Glob który znajduje się w 5 fazie na samym dole zanieczyszczonej przepaści.
- Dodane są nowe rodzaje Ryb, które również pojawiają sie w Rayman Revolution.
- Nowe rodzaje Robo-Piratów np: Fioletowy Pomocnik 800 strzelający Bombami Helikopterowymi.
Ciekawostki
- Nie można zniszczyć wszystkich klatek w tym poziomie jeśli nie użyjesz sekretnego przejścia w Jaskini Echa (w Rayman Revolution za pomocą Maski Deszczu).
- W Rayman Revolution na początku ostatniej części na jednej ścianie widać głowę Umbera.
-
Czarodziejska Polana w wersji Dreamcast Rayman 2.
-
Ly uwięziona w twierdzy Robo-Piratów.