Rayman 4 (anulowany prototyp)

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman 4 (anulowany prototyp)
{{{game_image}}}
Wydawca Ubisoft
Producent Phoenix Studio

Projektant Jean Marie Godeau

Data wydania Zaplanowana na 2006, nie została wydana
Gatunek Platformowa 3D (zręcznościowa)
Tryb gry Prawdopodobnie tylko jednoosobowy
Platformy {{{game_platform}}}
Klasyfikacje wiekowe {{{game_ratings}}}
Wersja językowa {{{game_language}}}

Rayman 4 (podtytuł nieznany) – czwarta trójwymiarowa gra z głównej serii Rayman, anulowana wersja kontynuacji Rayman 3, alternatywna gra dla Rayman: Szalone Kórliki. Co ciekawe, projekt miał być jedyną grą z serii Rayman, stworzoną nie przez Ubisoft, a innego producenta (Phoenix Studio).

Zapowiedziana została w październiku 2005 roku przez Ubisoft, wraz podaniem oficjalnej daty premiery ustalonej na 2006 rok. W maju 2006 roku Ubisoft zapowiedział Rayman: Szalone Kórliki, przy czym ogłosił zaprzestanie dalszych prac nad grą Phoenix Studio.

Niektóre pomysły z anulowanego Raymana 4 zostały przeniesione do Rayman Raving Rabbids (Game Boy Advance).

Fabuła

Fabuła Raymana 4 jest prawie kompletnie nieznana, ale grafika koncepcyjna pokazuje otoczenie przypominające katedrę z witrażami z Dark Raymanem. Stworzyło to spekulacje co do możliwego spotkania lub walki z tą postacią. Wiele poziomów z pierwszej odsłony serii miało zostać odtworzonych w 3D ze zmianami. Przeciwnicy z jakimi miał zmierzyć się Rayman nigdy nie powstali przez krótki okres produkcji (zaprzestanie prac). Książka L'Histoire de Rayman podaje jednak, że mieli to być Robo-piraci lub Livingstony. Chociaż ten aspekt mógłby się zmienić w przyszłości, ponieważ nie podjęto wtedy właściwej decyzji (nie pozostała żadna materialna wzmianka o pospolitych wrogach).

Rozgrywka

Szkic koncepcyjny przedstawiający działanie mocy
Grafika koncepcyjna podwodnej maszyny.

Niewiele wiadomo o rozgrywce, choć szkice koncepcyjne jasno wskazują na platformówkę w 3D przypominającą Raymana 3. W grze Rayman miał mieć kilka transformacji służących jako unikatowe moce. Pomysł ten zaczerpnięto od puszek z trzeciej części. Na innych grafikach widniały także pojazdy. Nie wiadomo nawet, czy pomysły przetrwałyby w przyszłej fazie rozwoju gry.  

Poziomy

Grafiki koncepcyjne Guillaume Bonamy

W 2009 roku na światło dzienne wypłynęły grafiki koncepcyjne z 2005 roku artysty Guillaume Bonamy, który miał udział w produkcji gry. Opublikował je w swoim portfolio. Przedstawiały one trójwymiarowy Band Land i Picture City, a także nowe otoczenia le Palais Temporel (wywnioskowane po nazwie pliku), czyli Pałac Czasu, le Monde Organique, znaczy Organiczny świat (połącz przez fanów z światem Organic Cave z Rayman Raving Rabbids (Game Boy Advance)), a także nienazwany świat zabawek. Pomysły te zostały zaaplikowane do Rayman Raving Rabbids (Game Boy Advance) po zaprzestaniu prac nad czwartą częścią. Jedynie Pałac Czasu został porzucony.

Grafiki koncepcyjne Yann Le Pon–Emeline Bellemin–Jean-Marie Godeau

W 2012 roku artystka Emeline Bellemin (grafik pracujący przy grze) opublikowała na swoim blogu następne grafiki koncepcyjne, które były narysowane przez Yann Le Pon (twórca koncepcji świata i postaci) i pokolorowane przez nią (według jej komentarza na jej blogu). Grafiki przedstawiają m.in. znowu trójwymiarowy Picture City, Organic Cave i kilka nowych pomysłów. W ślady za grafikiem poszedł też Jean-Marie Godeau (dyrektor artystyczny gry), który opublikował następne dzieła na swojej stronie.

L'Histoire de Rayman

W książce L'Histoire de Rayman opublikowano informacje, że Robo-piraci i Livingstony miały powrócić w Rayman 4. Jest w niej także zamieszczona grafika koncepcyjna młodej ludzkiej dziewczyny nazwanej Cielle, która miał pojawić się w grze. Nie wiadomo jaką rolę miałaby spełniać i czy można by się w nią wcielić.

Linki

Przypisy

  1. LinkedIn, Gregory Corgie, http://fr.linkedin.com/pub/gregory-corgie/6/3a1/b34 (LinkedIn wymaga konta do przeglądania profili)
  2. LinkedIn, Yan Le Pon - France, http://fr.linkedin.com/pub/yan-le-pon/42/a5/362
  3. LinkedIn. Guillaume Bonamy, https://www.linkedin.com/in/guillaume-bonamy-b7049059/
  4. LinkedIn, Emeline Bellemin, https://www.linkedin.com/in/emeline-bellemin-078a323/?ppe=1
  5. LinkedIn, Jean Marie Godeau, https://www.linkedin.com/in/jean-marie-godeau-66433030/?ppe=1