Rayman 2: The Great Escape (iOS)

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rayman 2: The Great Escape (iOS) – port gry Rayman 2: The Great Escape na urządzenia Apple obsługujące system operacyjny iOS. Gra została wydana stosunkowo wcześnie w App Store, toteż jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami iOS, włączając w to oryginalnego iPhone'a i iPod'a touch. Wydajnościowo, iPod touch 2G lub lepszy jest rekomendowany i zapewnia stabilną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, nawet z podwyższoną rozdzielczością.

Gra została usunięta z App Store, jednakże nadal może zostać pobrana przez użytkowników, którzy wcześniej ją kupili.

Porównanie z innymi wersjami gry

Wersja iOS jest oparta o wersję na Segę Dreamcast jednakże wszystkie mini-gry zostały usunięte, prawdopodobnie aby ograniczyć wielkość aplikacji. Dodatkowo, istnieją drobne glitche:

  • Muzyka zapętla się w dosyć słyszalny sposób. Razi to najbardziej w menu głównym i przy wyborze poziomu.
  • Dwuwymiarowe grzyby w Świetlistych Lasach nie są wyświetlane poprawnie. Obracanie kamerą wokół nich powoduje, że staną się niemożliwie płaskimi obiektami, które z drugiej strony są o wiele mniejsze. W pozostałych wersjach gry grzyby zawsze są zwrócone większą stroną do kamery.
  • Wioska Globoksa została usunięta, lecz geometria poziomu nadal istnieje, przez co nadal można się do niej dostać, używając tej samej krawędzi co w wersji na Dreamcast.

Galeria

Ciekawostki

  • Przeniesieniem tej gry na mobilne urządzenia zajęła się firma Gameloft, a nie Ubisoft.