Kolczasta Kula

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kolczaste Kule znane także jako kłujące kule - zagrożenie, które występuje w serii Rayman.

Rayman 1 i gry pochodne

Kolczaste Kule występują w różnych rozmiarach. Najczęstszy rodzaj, niewielkich rozmiarów, posiada oczy i losowo rozgląda się wokół siebie: można je znaleźć we wszystkich światach z wyjątkiem The Dream Forest i Picture City. Inny rodzaj, o znacznie większym rozmiarze, nie ma oczu i czasami jest przymocowany do liny, która składa się z trzech, małych, kolczastych kul z pustymi oczami. Jeśli jeszcze się nie kręci, Rayman może go uderzyć pięścią, ale musi uważać, żeby się nie zranić. Można je znaleźć tylko w Blue Mountains i The Caves of Skops.

Zielone, kolczaste kule w świecie dżungli.

Rayman Designer

W Rayman Designer w świecie dżungli pojawia się zielona wersja małych kolczastych kulek. Z wyjątkiem koloru, nie ma żadnych, innych różnic w stosunku do niebieskich. Niebieskie jednak nadal pojawiają się w innych światach, z wyjątkiem świata obrazów, z w kilku wariantach.

  • Stabilna kłująca kula (znana po prostu jako kłująca kula w świecie dżungli, w której również wydaje się zielona jak stacjonarna kłująca kulka w świecie tortów.) - istnieje w danym miejscu
  • Pozioma kłująca kula - porusza się w poziomie.
  • Pionowa kłująca kula - porusza się w pionie.
  • Kolczasta kula w ruchu obrotowym - porusza się w ruchu obrotowym.
  • Zygzakowa kłująca kula - porusza po w zygzaku.
  • Kolczasta kula - duża, kolczasta kula.
  • Stała kolczasta huśtawka - duża, kolczasta piłka, która nieustannie się kręci.
  • Aktywna kłująca huśtawka - duża, spiczasta kula, która kołysze się po uderzeniu.
Czerwonych, kolczastych kul należy unikać za wszelką cenę

Rayman Junior

W grze Rayman Junior istnieją czerwone kolczaste kule obu rozmiarów, a jeśli Rayman ich dotknie, natychmiast straci życie.

Żółte i czerwone kolczaste kulki w Rayman 1 na Game Boy Colour

Rayman 1 (GBC)

W tej grze niebieskie, brązowe i żółte kolczaste piłki pojawiają się w Airy TunesRocky PeaksFiery Depths i Dark Legacy. Mają tę samą funkcję co kolczaste kule, które pojawiły się w klasycznych wersjach.

Duże, pomarańczowe kolczaste sfery zachowują się tak samo, jak Rayman 1

Rayman 2: Forever

Pomarańczowe kolczaste kule pojawiają się w grze Rayman 2 Forever - adaptacji Rayman 2 na Game Boy Colour. Mają tę samą funkcję co kolczaste kule, które pojawiły się w Rayman 1.