Kolczaste owoce

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kolczaste owoce znane też jako kłujące owoce – podobne do kasztanów niebezpieczne rośliny, występujące w wielu grach z serii Rayman.

Rayman 1 i gry pochodne

Kolczaste Owoce występują w różnych rozmiarach i są koloru czerwonego (z wyjątkiem wersji na PlayStation, Sega Saturn i Atari Jaguar, w których występują w innych kolorach).

Najczęstszym typem jest mały, czerwony owoc, który spada, gdy Rayman przechodzi pod nim i rani go, jeśli nie zrobił uniku. Wolno rosną w The Dream Forest i można je znaleźć, bujające się na lianach, ale są również wykorzystywane przez Moskito do ataku. W wersjach PlayStation i Atari Jaguar są żółte, z wyjątkiem tych na pnączach, które również są czerwone.

Większy typ, mniej więcej tak duży jak Rayman, jest zrzucany przez Moskito. Są czerwone we wszystkich wersjach, w tym na PlayStation i Atari Jaguar.

Ostatni typ jest wielkości niemal całego ekranu i jest wykorzystywany przez Moskito do atakowania Raymana. Jednak nigdy ich nie wyrzuca, ale tylko niesie z trudnością, aby zranić gracza. Przed bitwą, Rayman jest ścigany przez Moskito niosącego jeden z tych owoców i musi dotrzeć do Znaku Wyjścia. Podczas bitwy z bossem, Rayman musi się schylać, aby ich uniknąć. W wersjach PlayStation i Atari Jaguar są fioletowe, podobnie jak śliwki.

Rayman Designer

Rayman Designer kolczaste owoce pojawiają się jako jedyne w świecie dżungli i występują w dwóch typach: bujające się kolczaste owoce i spadające kolczaste owoce.

Rayman 1 (GBC)

Kolczaste Owoce w Rayman na Game Boy Colour

Kolczaste pojawią się również w Rayman na Game Boy Colour. Większość z nich jest przywiązana do winorośli lub ścian i spada, gdy Rayman przechodzi pod nimi. Niektóre pojawiają się również na bujających się lianach, zachowujących się identycznie z tymi, bujającymi się, które pojawiły się w Rayman.

Rayman 3 (GBA)

Concept art kolczastego owocu

Kolczaste Owoce powracają jako szkodliwe przeszkody w Prickly Passage i Lum Challenge. W przeciwieństwie do kolczastych owoców, które pojawiły się w poprzednich częściach, kolczaste owoce w tej grze nie występują naturalnie. Jest to w rzeczywistości zbiór owoców zszytych razem z kolczastą szmatką. Kolczaste owoce mogą być statyczne lub wahadłowe.

Rayman Origins (anulowany prototyp)

Kolczasty Owoc w pierwotnym kształcie Rayman Origins

Kolczasty Owoc pojawił się w filmie na E3 2010, dotyczącym Rayman Origins. Jednak nie pojawił się one w finalnej wersji, a zatem zostały wyraźnie wycofane w pewnym momencie.